Dar viena panaudotų pirštinių „pūga“ Kuršėnuose

Praėjusią savaitę, kilus vėjui, Vytauto ir Kraštinės gatvės gyventojai vėl sulaukė „dovanos“  – panaudotų vienkartinių pirštinių. Tai jau antroji tokia „pūga“ per mėnesį. Panaši situacija ir šalia kitų prekybos centrų.

Pirštinių „pūga“

Į redakciją paskambinę skaitytojai piktinosi, kad didžioji Kuršėnų „Norfa“ neužtikrina higienos sąlygų. Kuršėnų miesto Kraštinės gatvės gyventojai skundėsi, kad nuo Vytauto gatvėje įsikūrusios „Norfa” XXL parduotuvės per laukus į gyventojų privačius sklypus nuolatos atskrenda panaudotos vienkartinės pirštinės. Ypač stipri jų „pūga“ siautė kovo paskutinį sekmadienį.

„Praėjus beveik mėnesiui istorija vėl pasikartojo. Vienkartinės pirštinės skraidė po daržus, vėjas jas atnešdavo net į kiemus. Rinkome pirštines kovo pabaigoje, dabar vėl rinksime.  Aš suprantu, kad šiandien siaučia stiprokas vėjas, bet gal reikėtų parduotuvėms pasirūpinti „saugiomis“ šiukšliadėžėmis? Karantino metu – Iš kiemų ir tvorų rinksime pirštines. Vis šioks toks užsiėmimas“, – ironizavo kuršėniškė.

Kitas kuršėniškis pasakojo, kad ir pas jį sklype, Kraštinės gatvėje, taip pat pilna panaudotų pirštinių.

„Gavau ir aš „dovanėles“ iš „Norfos“. Už tokį neatsakingumą turėtų būti baudžiami „Norfos“ vadovai, neatleistinas neatsakingumas. Aplink gyvena žmonės su vaikais. O jeigu pirštinė užkrėsta koronavirusu?..“ – sakė vyriškis.

Pasak jo, kovo pabaigoje rinkome šiukšles, tai dabar, pasiraitojus rankoves, vėl teks rinkti „dovanėles“.

Žmonės piktasi ne tik dėl netvarkos, bet ir dėl galimai sudarytų palankių sąlygų plisti koronaviruso užkratui. Juk neaišku, kokia buvo pirštines mūvėjusių asmenų sveikatos būklė.

Kitur situacija panaši

Panaši situacija ir prie „Maxima“ parduotuvės, šalia Kuršėnų autobusų stoties. Šalia parduotuvės gyvenantys žmonės piktinosi, kad „Maximos“ aikštelėje žmonės susideda prekes į mašinos bagažinę ir, prieš sėdant į automobilį, nusimovę pirštines numeta jas ant žemės.

„Jūs galvojat, kad kiekvienas žmogus sąžiningai pakelia pirštinę nuo žemės, jei nepataiko į šiukšlių dėžę? Pasvajoti tereikia. Numetė ant žemės ir nuėjo. Kam vargintis dėl kažkokių pirštinių“, – piktinosi šalia „Maxima“ parduotuvės gyvenanti moteris.

Jai pritaria ir kitoje Vilniaus gatvės pusėje gyvenanti skaitytoja.

„Nesvarbu, kad ir vėjo nėra, bet pirštinės mėtosi šalia parduotuvės. Nusimovė ir numetė ant žemės. Net iki šiukšlių dėžės nepasivargina nueiti. Tai žmonių išsilavinimo lygis. Net silpno vėjelio užtenka ir pirštinės atsiduria kitoje gatvės pusėje stovinčių namų kiemuose ar daržuose“, – sakė kuršėniškė.

Kalti patys žmonės

UAB „Norfos mažmena“ atstovas teigia, kad situacija įmonei žinoma. Kaip ir jos kaltininkai. „Problema yra sukelta netvarkingai besielgiančių žmonių, kurie panaudotas vienkartines pirštines meta ne į šiukšlių dėžę, o kur papuola. Arba sėdasi į automobilį, o pirštines išmeta pro langą. Jos ir nuskrenda net prie silpno vėjo“, – teigė atstovas.

Pasak jo, pirštinės buvo nedelsiant surinktos tose teritorijose, kur tai buvo galima padaryti.

Panašiai aiškino ir MAXIMA LT, UAB atstovė. Pasak jos, darbuotojai tvarkantys teritoriją, kelis kartus per dieną renka šiukšles lauke, tačiau besimėtančių vienkartinių pirštinių nemažėja, nes gyventojai dažnai nepasivargina jų įmesti į šiukšlių dėžes.

 Rimantas PETRAVIČIUS

Skaitytojų nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts