Šaligatvio remonto pabaigtuvės atidedamos, kas toliau?.. 


Kuršėnų miesto gyventojus, gyvenančius Ventos gatvėje, ir toliau neramina iki šiol teberemontuojamas šaligatvis. Gyventojai stebisi ir rajono Savivaldybės administracijos, remonto užsakovės, neveiksnumu.


Kada bus šaligatvis?

Į redakciją paskambinę Ventos gatvėje gyvenantys kuršėniškiai teiravosi, kada pagaliau bus baigtas šaligatvio remontas.

„Balandžio mėnesį jūs rašėte, kad birželio pirmosiomis dienomis galėsime džiaugtis suremontuotu šaligatviu ir nesibaiminti dėl Pavenčių mokykloje-daugiafunkciame centre besimokančių vaikų. Dabar vaikai į mokyklą eina suremontuota šaligatvio dalimi, o vėliau priversti prie mokyklos pereiti per gana judrią gatvę, o vėliau kelias dešimtis metrų eiti arba važiuojamąja kelio dalimi, arba per skaldą šaligatviu. Gerai,kad nors skalda išpylė, o tai pavasarį tekdavo eiti per purvyną. Tai kur ta remonto pabaiga? Kiek dar valdžia tyčiosis iš paprastų žmonių, kiek dar švaistys mūsų visų lėšas?“, – piktinosi paskambinusi moteris.

„Panašu, kad šaligatvio remontas kažko užstrigo. Teko išbandyti šaligatvio atkarpą, kuri jau tarsi ir baigta tvarkyti. Jausmas tikrai nemalonus, nes asfaltas nelygus, dviratis keliose vietose net šoktelėjo į viršų, tarsi būtų įrengtas koks nors „gulintis policininkas“, – pasakojo vyriškis, pabandęs važiuoti suremontuoto šaligatvio dviračio juosta.

„Nejaugi kas rytą važiuodamas į darbą, o vakare grįždamas iš jo rajono meras nemato kaip remontuojamas šaligatvis. Praėjusi penktadienį teko eiti į miestą, tai nemačiau nė vieno dirbančio žmogaus, tačiau šeštadienį darbininkai dirbo. Tikrai keistas darbo stilius. Per išeigines dirbama, o darbo dienomis poilsiaujama“, – remonto įspūdžiais dalijosi vyriškis.

Bendrauti nepanoro

Jau esame rašę, kad šaligatvio renovacijos Ventos gatvėje darbus atlieka Savivaldybės skelbtą konkursą laimėjusi Alfonso Jokūbaičio firma „Vorupė“. „Rekvizitai.lt“ oficialiai skelbiama, kad birželio 4 dieną įmonėje dirbo 9 apdrausti darbuotojai, o jos Kelmės filiale informacijos apie įmonės darbuotojus nėra.

Apie remontuojamą šaligatvį ir remonto pabaigą redakcija norėjo pasiteirauti paties rangovo – firmos „Vorupė“ vadovo Alfonso Jokūbaičio, tačiau jis bendrauti su „Kuršėnų krašto žiniomis“ atsisakė. Motyvas – „Jūs kaip norėsit, taip parašysit“. Po šių žodžių vadovas išjungė telefoną.

Balandžio mėnesį „Kuršėnų krašto žinioms“ A. Jokūbaitis sakė, jog darbų pridavimo terminas – birželio 4-oji. Jis žadėjo, jog iki tos dienos visi darbai bus atlikti.

„Iki nustatyto termino bus ištaisytas ir asfalto brokas – asfaltas bus nufrezuotas ir paklotas naujas sluoksnis“, – tuomet teigė vadovas.

Savivaldybė imsis priemonių

Paaiškinti situacijos redakcija paprašė Savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus vedėjo pavaduotojo Alvydo Žirgulio.

„Priduoti darbus įmonė turėjo birželio 4-ąją. Visi termino atidėjimai baigėsi. Dabar pradėsime skaičiuoti delspinigius, kurie yra numatyti sutartyje. Tai nuspręs sudaryta speciali komisija. Dar nebaigta tvarkyti atkarpa prie Pavenčių mokyklos-daugiafunkcio centro, neištaisytas brokas kitoje gatvės pusėje baigtoje šaligatvio atkarpoje, kur turės perkloti asfaltą“, – tvirtino vedėjo pavaduotojas.

Jis patvirtino skaitytojo žodžius, kad darbininkai šeštadienį tikrai dirbo, tačiau paskutinę gegužės mėnesio dieną, penktadienį, apie pusę dviejų dienos, redakcija nepastebėjo nė vieno darbininko.

Savivaldybės administracijos direktorius Gipoldas Karklelis buvo griežtas: „Jokio gailesčio tikrai nebus. Jau ir taip kelis kartus atidėjome terminus. Už kiekvieną dieną bus skaičiuojami darbų sutartyje numatyti delspinigiai. Rangovui tai kainuos finansiškai. Jei neištaisytų defektų, spręsime dėl rangovo atestato“.

Administracijos direktorius tvirtino, jog apie padėtį įspėtas ir techninis prižiūrėtojas, iš kurio pareikalauta priimti tik kokybiškai atliktus darbus.

Aistros verda nuo praėjusio rudens

Pirmiausia aistros kilo socialiniuose tinkluose. Prieš praėjusių metų rugsėjo 1-ąją pasirodė vartotojos žinutė apie tebesitęsiančius šaligatvio tvarkymo darbus Ventos gatvėje.

„Būtų įdomu sužinoti, kada turėsime šaligatvį Pavenčiuose? Rugsėjo 1-oji – už kelių dienų. Iki stotelės kol nueisi, kojas gali išsisukinėti. Kaip mokiniai eis į mokyklą, į Kūrybos namus? Žinant, kokios pelkės būna per lietų Ventos gatvėje, kaip reiks pareit neišmaudytam? Dirba kada kas nori, vienas-du darbininkai“, – rašė tuomet vartotoja Edita.

Į tai socialiniuose tinkluose buvo reaguota gana piktai. Kritikos strėlės skriejo ir projekto užsakovo – rajono Savivaldybės administracijos, ir projekto rangovo link.

Žmonės tvirtino nesuprantantys, ką veikia rangovai, kad tokiomis gražiomis dienomis nedirba. Pasipiktinusių gyventojų skambučių sulaukė ir redakcija. Žmonės tuomet tvirtino, kad visą vasarą čia beveik niekas nedirbo. Kai kada pasirodydavo vienas ar du darbininkai. Tačiau ir jie dažniau sėdėdavo ant bortelio, negu ką nors dirbdavo. Paventiškių teigimu, vos keletą dienų per visą vasarą yra tekę matyti, kad dirbtų daugiau nei penki žmonės.

Tuomet įmonės vadovas tvirtino, jog darbai vyksta pagal grafiką, broką irgi žadėjo ištaisyti.

Saulius JUŠKEVIČIUS

Total
0
Dalinasi
Related Posts