Šakynos seniūnijos šventė ,,Padirbėję iš peties, pasilinksminsime iš širdies‘‘

Šventės šeimininkės Sigita ir Julija, rugsėjo 23 dieną sukvietė į tradicija jau tapusia rudens darbų užbaigimo šventę. Šiais metais šventė vyko Žarėnų kaimo išpuoselėtame parke.

Nuo pat ankstaus ryto į parko aikštelę važiavo automobiliai prikrauti gražiausių dekoracijų ir rudens gėrybių, bendruomenės draugiškai puošėsi, smagiai triukšmavo ir ruošėsi šventei. Akimirksniu Žarėnų parko aikštelė prisipildė palapinių, o jose pradėjo kurtis Žarėnų, Šakynos, Šiupylių, Gruzdžių bendruomenės, Kruopių kultūros namų moterų laisvalaikio užimtumo būrelis, Alkiškių neįgaliųjų klubas ,,Žėrutis‘‘, Drąsučių filialo moterų klubas ,,Gyvenimo prieskoniai‘‘, UAB ,,Klauso ūkis‘‘, Šelvėnų medžiotojų kiemelis ir žinoma Šakynos filialo kiemelis.

Kiekviena palapinė pasipuošė įspūdingiausiomis dekoracijomis iš rudens gėrybių, o stalai buvo ,,nukloti‘‘ skaniausias patiekalais. Šių metų šventės tema ,,Rudeninė mišrainė‘‘, tad šventės metu kiemeliai vaišino įvairiausiomis ir net neragautomis mišrainėmis. Stalai linko nuo skaniausių naminių sūrių, medaus, virtų bulvių su sėmenine druska, grybų, obuolių. Šelvėnų medžiotojai vaišino pačia skaniausia Šakynos seniūnijoje verdama ,,Šiurpa‘‘, medžiotojai nuo pat ryto kepino svogūnus ir Žarėnų parke pasklido  neapsakomo gardumo kvapas, kuris kvietė visus į šventę, o Šakynos filialas pasikvietė pagalbininkus iš Meškuičių. Aida ir Ramūnas Savickai virė pačius raudoniausius barščius ir jais vaišino visus šventės dalyvius, svečius ir žiūrovus.

Nors lietus pliaupė, kaip iš kibiro, žmonės neišsigando  ir gausiai susirinko į trankų koncertą. Koncertą pradėjo Šakynos filialo stilizuota kapela ,,Geri vilkai‘‘ kartu su vadovu Rimantu Mickevičiumi.

Šventėje sulaukėme ir garbingų svečių, kurie skyrė gražiausius sveikinimus rudeninių darbų užbaigimo proga. Šiaulių rajono tarybos nariai: Judita Šakočiuvienė, Algis Mačiulis, Deimantė Radžvilė, Šakynos seniūnijos laikinai einanti seniūno pareigas Rina Gedminienė, sveikino visas bendruomenes, dėkojo rėmėjams, šventės svečiams ir visiems gražiems kiemeliams. Seimo narės Rimos Baškienės patarėjas Mantas Šakočius įteikė padėkas už pagalbą vietos bendruomenei ir kultūrai ūkininkams: Arūnui Gedaminskui, Petrui Dauniui ir UAB „Klauso ūkis“ vadovui Jan-Udo Sparenborg.

,,Padirbėję iš peties, pasilinksminkim iš peties‘‘ šventė įsibėgėjo ir skambios dainos nuo suolelio pakėlė ne vienos bendruomenės narį, rateliu šoko visi taip smarkiai, kad lietus nejučiomis pasitraukė ir užleido vietą linksmybėms. Skambias dainas šventei dovanojo Gruzdžių filialo liaudiškos muzikos kapela ,,Gruža‘‘ ir jų vadovas Marius Tarasevičius, Kairių filialo Šilėnų liaudiškos muzikos kapela ,,Šilas‘‘ su vadove Gitana Svirplienė, Akmenės kultūros centro Alkiškių kultūros namų pramoginės muzikos atlikėja Eugenija.

Šventės metu buvo galima pasigrožėti nuostabiais meno kūriniais, juos eksponavo Akmenės kultūros centro Kruopių kultūros namų moterų laisvalaikio užimtumo būrelis, atvyko ir prekybininkai su rudeniniais augalais, žmonės tūrėjo galimybę įsigyti rojaus, obuoliukų medelių, hortenzijų ir pačių įvairiausių augalų.

Šventės šeimininkės Sigita ir Julija pakvietė visus sudalyvauti aukcione ir daugiausiai pasiūlę įsigijo po maišą žirnių, kviečių, miežių ir net bulvių. Kova dėl rudens gėrybių vyko įnirtingai ir sumos kilo akimirksniu, žmonės varžėsi ir negailėjo net 20 eurų už vieną maišą grudų.

Bendruomenės taip pat nesnaudė. Į šventę atvyko pasiruošę ne tik gražiausias dekoracijas ir skaniausius patiekalus, bet ir smagiausius žaidimus į kuriuos buvo įtraukti žiūrovai ir renginio vedėjos. Juokas ir linksmybės skambėjo per visą Žarėnų parką, bendruomenės labai darbščios ir originalūs žaidimai nepaliko abejingų.

Kokia šventė be rėmėjų, nuoširdžiai norime padėkoti UAB ,, Klauso ūkis‘‘, UAB ,,Baristų duona‘‘ ir visiems šventės dalyviams, svečiams.

Kultūros renginių organizatorė Sigutė Butvidienė

Zigmo Ripinskio nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts