Muziejų naktis į Lietuvą sugrįžta su trenksmu

Dvejus metus stebėjusi pasaulį už ekrano, Muziejų naktis grįžta gyvai: įvairių Lietuvos miestų muziejai paruošė intriguojančias programas, kurias lankytojams pristatys gegužės 14-osios (šeštadienio) vakarą. Šiais metais muziejai ypač pasistengė. Skaitant įvairių miestų programas akivaizdu, kad kiekvienas lengvai ras ką veikti Muziejų naktyje.

2022-ųjų Europos muziejų naktį Lietuvos muziejai išties rado kuo nustebinti: šiais metais ne tik bus galima nemokamai aplankyti įvairiausias parodas, bet ir pamatyti dar neregėtus, niekada nerodytus eksponatus, kuriuos muziejai rodys specialiai šiai nakčiai ar naujas parodas, kurias atvers būtent Muziejų nakties metu. Tačiau tai dar ne viskas: daugelis muziejų paruošė lankytojams specialias edukacines veiklas, kurios leis ne tik geriau susipažinti su eksponatais ar miestų istorija, bet ir kai kuriais atvejais – pakeliauti laiku ir atsidurti kitame laikmetyje (ar bent jį pamatyti vaizdo įrašuose ar kino filmuose).

Karantino metu sparčiai vykęs skaitmenizavimas taip pat matomas Muziejų nakties programoje: muziejai siūlys paklausyti, kaip skamba eksponatai, kai niekas jų nemato, ieškoti lobių naudojant išmaniuosius telefonus ar kartu su bendraminčiais dalyvauti naktinėse orientacinėse varžybose, savo pasiekimus žymint specialioje programėlėje. Norite kažko lėčiau ir paslaptingiau? Ne bėda: kai kurie muziejai įsiliejo į nakties tematiką ir siūlys pažvelgti į eksponatus prietemoje, pastebėti dar nematytas detales bei dieną nematomus, paslaptis šnabždančius, nutįsusius šešėlius.

Rekomenduojame programą perskaityti itin atidžiai. Daugelis muziejų programose apjungia ne vieną renginį. Ateikite vieni, su draugais, su šeima – Muziejų naktyje kiekvienas ras kažką sau.

Apie Europos muziejų nakties akciją:

Muziejų naktis Europoje vyksta nuo 2005 m. Kasmet muziejai atveria duris lankytojams neįprastu metu ir išnaudoja šį laiką kurti ryšį su bendruomenėmis, įtraukia į muziejų veiklas. Lietuva Europos muziejų nakties akcijoje sėkmingai dalyvauja 17-ąjį kartą ir pritraukia didžiulius būrius lankytojų muziejuose ir kitose kultūros įstaigose.

Daugiau informacijos apie Muziejų naktį ir visus šių metų renginius:

www.muziejunaktis.lt

Visą 2022 m. Muziejų nakties renginių Lietuvoje programą rasite čia.

https://www.facebook.com/MuziejuNaktisLietuvoje

Lietuvos muziejų asociacija: www.museums.lt

Tarptautinės muziejų tarybos (ICOM) Lietuvos skyrius: https://icom-lithuania.mini.icom.museum/

Kontaktinis asmuo:

Sigita Bagužaitė-Talačkienė, Tarptautinės muziejų tarybos (ICOM) Lietuvos skyriaus pirmininkė. Tel. (8 614) 18737, el. paštas: icomlietuva@gmail.com

Total
0
Dalinasi
Related Posts