Rudeninis ,,Šiupylių kermošėlis“ sukvietė kaimo žmones pasilinksminti

Ruduo, tas talentingas dailininkas stebinantis vis naujomis spalvomis. Ruduo pats turtingiausias iš visų metų laikų, nes jo kišenės prikimštos aukso. Tuo auksu apsipila medžių šakos, namai, gatvės, visa žemė.

Saulėtas ir šiltas Bobų vasaros sekmadienio rytas šiupyliškius pakvietė į Šiupylių Šv. Aloyzo bažnyčią, į Šv. Mišias, kurias aukojo klebonas Donatas Klimašauskas.

Šiupylių kaimo bendruomenės kiemelyje vyko tradicinė kaimo rudens šventė ,,Šiupylių kermošėlis“. Renginį pradėjo ir jį nuotaikingai vedė „netyčia“ pro šalį skubėjusios tetulės, Gruzdžių A. Griciaus bibliotekos bibliotekininkės L. Šufinskienė ir J. Jasiškytė.
Su gražiu rudeniu ir švente sveikino ir džiaugėsi aktyviais bendruomenės žmonėmis Šiaulių rajono savivaldybės tarybos narys Algis Mačiulis ir Gruzdžių seniūnijos seniūnė Nijolė Bagdonavičienė.

Koncertą nostalgiškais romansais, šmaikčiomis istorijomis ir išmintingais pamokymais pradėjo Joniškio kultūros centro Rudiškių skyriaus vyrų duetas, vad. E. Karnišauskienės. Smagią nuotaiką susirinkusiems dovanojo Jungtinės Raudėnų ir Micaičių kaimo kapelos dainininkų ir muzikantų, vad. A. Aušbikavičiaus, atliekami kūriniai, kurie kvietė kartu pasisukti valso sūkuryje, sutrypti polkutę, sudainuoti dainą.
Laimę išbandyti ir laimėti įvairiausių reikalingų daiktų, ar net gyvą gaidį, buvo galima dalyvaujant loterijoje. Didelį susidomėjusiųjų būrį sukvietė arbatų degustacija ir edukacija apie arbatžoles ir vaistažoles. Ruduo – tai derliaus metas. O kai gamtos dovanos tokios gausios ir dosnios, kiekviena gaspadinė stengėsi pagaminti originaliausių, sveikiausių ir skaniausių patiekalų. Stalai lūžo nuo įvairiausių gėrybių, akys raibo nuo visokiausių grožybių.

Rudens gėrybių mugėje buvo galima ne tik pamatyti įspūdingas rudeninio derliaus dovanas, bet ir jas įsigyti. Tautodailininkai, gražiadarbiai siūlė savo rankomis pagamintus darbus, vyko prekybininkų turgelis.

Vyriausias šventės virėjas R. Jakutis renginio dalyvius ir svečius vaišino čia pat išvirta šiurpa.
Visos šventės metu Šiupylių bibliotekoje buvo galima aplankyti eksponuojamą Šiaulių kino meno muziejaus parodą ,,Iš senųjų laikų“.

Už tai, kad ši šventė įvyko, dėkojame renginio organizatoriams R. Šiškuvienei, M. Tarasevičiui, įgarsintojui G. Dzidolikui, Šiupylių bibliotekai, Šiupylių kaimo bendruomenės žmonėms: Emilijai, Zitai, Salvinijai, Raimondui, Genutei, Angelei, Astai ir kt., Gruzdžių seniūnijos seniūnei N. Bagdonavičienei.

Grožėjomės, ragavome, skanavome, degustavome, linksminomės, džiaugėmės gražiu rudeniu, vieni kitais ir namo parsinešėme rudeninę smagių įspūdžių ir geros nuotaikos kraitę.

Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Gruzdžių filialo informacija ir nuotraukos

Total
0
Dalinasi
Related Posts