Rūbai: nuo šventinių iki suvenyrinių – pamatyti galite kiekvienas

Ketvirtadienį, spalio 19 d., Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centre atidaryta Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresniosios bibliotekininkės, tautodailininkės Astos Urbelienės autorinė tekstilės darbų paroda. Raibo akys nuo spalvų  margumo ir raštų vingrumo. Vienas už kitą gražesni, tikri meno kūriniai; modernūs, bet išsaugantys lietuviškų rankdarbių tradicinių raštų autentiškumą.

Renginį vedusi Birutė Poškienė, Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centro direktorė, Astą, jau penkerius metus esančią Lietuvos tautodailininkų sąjungos Šiaulių skyriaus nare, taikliai pavadino amatininke, nes tik puikiai savo amatą išmanantis žmogus gali džiaugtis savo darbo rezultatais ir džiuginti kitus.

Astos, rankdarbių kūrėjos kelias, prasidėjo ankstyvoje vaikystėje, kaip ji pati sako: sulaukus penkerių metų rankose atsirado virbalai. Už šį, labai mielu širdžiai tapusį pomėgį, ji dėkinga savo močiutei  Marijai Rusteikienei, pas kurią užaugo. Pati mergaitė prašydavo pamokyti megzti ir nerti.  Močiutės pamokas buvo tik pradžia, vedanti į kūrybines erdves, nes močiutė nėrė tik servetėles ir mezgė kojines. Astai to neužteko, norėjosi nustebinti, išbandyti vis sudėtingesnius raštus, todėl atsakymo į kylančius klausimus ieškojo knygose ir žurnaluose. Šiandieninė Asta – kruopšti darbuotoja, žmona, mama, močiutė, puoselėjanti sodybą, bet jau 40 metų esanti ištikima kūrybai virbalais ir vąšeliu. Rankdarbių meistrė mezganti megztinius, sukneles, paltus, šalikus, liemenes, riešines ir kt., penketą metų eksponuojanti savo kūrinius įvairiose parodose.  A. Urbelienės darbų yra iškeliavę ir į kitas šalis: į Italiją – šaliai ir riešinės,  į Prancūziją, karoliukais papuošti telefono dėklai. Mielai Astos rankdarbiais puošiasi ne tik dukra Eglė, bet ir kiti šeimos nariai. Smagu, kai savo darbais gali sušildyti, papuošti artimuosius ir draugus.

Žaismingai ir profesionaliai A. Urbelienės darbus, eksponuojamus parodoje,  aptarė dailininkė, menotyrininkė, aktyvi Šiaulių kultūrinės ir meninės veiklos dalyvė Michalina Adomavičienė, Lietuvos tautodailininkų sąjungos Šiaulių skyriaus vadovė Laima Kelmelienė.

Parodos autorę sveikino LR seimo vicepirmininkės padėjėja Ada Grakauskienė, Šiaulių rajono savivaldybės Kultūros skyriaus vedėjo padėkos raštą įteikė šio skyriaus vyriausioji specialistė Vitolda Dovidauskienė, kolegų rajono bibliotekininkų sveikinimo linkėjimus perdavė Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyriausioji metodininkė Audronė Kiršinaitė, sveikino bendraminčiai tautodailininkai, kolegės, draugai, kaimynai, o sveikinimų ir linkėjimų tiradą vainikavo šmaikštus Astos vyro Stanislovo Urbelio sveikinimas, dėkojimas ir pažadas išardyti visus Astai nepatinkančius mezginius.

Jaukią parodos aplinką dar labiau sušildė Kuršėnų meno mokyklos mokinių Akvilės Liaudanskaitės ir Urtės Jocaitės ( mokytoja Hana Mockiene, koncertmeisterė Danutė Streckienė) atliekamos dainos.

Asta pasirūpino kiekviena moterimi apsilankiusia parodoje ir leido išsirinkti po megztą suvenyrinę suknelę, lyg pamėtėdama mintį – pasiimk virbalus ir nusimegzk…

Apsilankykite parodoje, veiksiančioje iki lapkričio 18 dienos, nes grožio, spalvų, gėrio, sumegzto kartu su siūlais, neįmanoma perteikti vien žodžiais.

Total
0
Dalinasi
Related Posts