Padėkota Šiaurės ir Vakarų Lietuvos medikams

Respublikinės Šiaulių ligoninės Konservatyviosios medicinos klinikos kiemelyje antradienį apdovanoti Šiaulių ir Telšių regionų medikai, prisidėję prie sėkmingo COVID-19 pandemijos suvaldymo.

Įteikti apdovanojimai

Medalius „Už reikšmingą indėlį Lietuvos žmonių sveikatai“ medikams įteikė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Specialiai sukurtus medalius ministras įteikė Respublikinės Šiaulių ligoninės ir jos koordinuojamų įstaigų medikams, karščiavimo klinikų, laboratorijų ir mobilių punktų darbuotojams – Šiaulių, Kelmės, Radviliškio, Joniškio, Mažeikių, Telšių, Plungės, Rietavo medikams.

Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio prašymu A. Veryga taip pat perdavė medikams Lietuvos dailininkų dovanas – autorinius paveikslus.

Įteikdamas medalius sveikatos apsaugos ministras A. Veryga dėkojo medikams už kilnų, nuoširdų ir pasiaukojantį darbą pirmosiose gretose, suvaldant koronaviruso plitimą.

„Jums teko stoti į pirmąsias kovos gretas, kai priešas dar net nebuvo gerai žinomas. Tik jūsų profesionalumo ir pasiaukojimo dėka pavyko išgelbėti daug gyvybių ir užkirsti kelią nevaldomam viruso plitimui. Ir nors virusas dar nėra išnykęs, šiandien galime tvirtai teigti, jog Lietuva sėkmingai susitvarkė su šiuo iššūkiu ir tapo pavyzdžiu kitoms valstybėms“, – sakė A. Veryga.

Ministras dėkojo medikams ne tik už profesionalų darbą su pacientais, bet ir už jų teiktas idėjas bei pasiūlymus, už jų inicijuotas naujoves. A. Veryga akcentavo, jog svarbus sėkmės faktorius buvo komandinis darbas.

Padėkos medikams

Iškilmėse dalyvavęs rajono meras Antanas Bezaras drauge su sveikatos ministru A. Veryga dėkojo medikams už pasišventimą savo darbui labai sudėtingu pandemijos laikotarpiu. A. Bezaras padėkos kalboje paminėjo, kad su COVID-19 liga Respublikinės Šiaulių ligoninės medikai susidūrė pirmieji Lietuvoje.

„Tai buvo tikras išbandymas Jums, Jūsų šeimoms, įstaigai ir visai Lietuvai. 2020 m. vasario 28-ąją iš Jūsų buvo pareikalauta nepaprastai daug – profesionalumo, operatyvumo, rimties, greitų ir labai tikslių sprendimų, empatijos, susitelkimo, tolerancijos, kantrybės, drąsos, atlaidumo ir milžiniškos fizinės ištvermės. Jūs tuo metu buvote atsakingi už visus Lietuvos žmones. Ir tą atsakomybę prisiėmėte be išlygų, be kompromisų – besąlygiškai, taip, kaip reikalauja Hipokrato priesaika ir žmogaus esybė. Šiaulių rajono žmonių vardu dėkoju už tai, kad pandemijos metu gelbėjote ir saugojote žmonių sveikatą ir gyvybes“, – sakė rajono meras Antanas Bezaras.

Apie gyventojų ir medikų susitelkimo svarbą kalbėjo ir Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika.

Staigmeną medikams pateikė ir Lietuvos karių asociacijos keliautojų klubas, kurio nariai į šventę atvyko dviračiais ir RŠL medikų bendruomenei padovanojo suolelį. Liepos 6-19 dienomis žygį „LT-102 No Covid-19“ surengę keliautojai atvežė ir įteikė vėliavą, kuri netrukus buvo iškelta gydymo įstaigos kieme.

„Kuršėnų krašto žinių“ inf.

Savivaldybės nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts