Renkami parašai už saugios pėsčiųjų perėjos įrengimą   

Automobilių kelių direkcija prašoma Sodo-Ventos gatvių sankryžoje įrengti saugią pėsčiųjų perėją.

Nuo praėjusio savaitgalio Kuršėnų miesto gyventojai prašomi pasirašyti po rajono mero Antano Bezaro raštu Lietuvos Respublikos Ministrui Pirmininkui, Susisiekimo ministerijai bei Automobilių kelių direkcijai dėl nesaugios pėsčiųjų perėjos rekonstravimo. Rajono valdžia ir jai pritarę kuršėniškiai prašo įrengti saugią pėsčiųjų perėją.

Kreipėsi į šalies valdžią

Rajono meras A. Bezaras savo rašte šalies Ministrui Pirmininkui, Susisiekimo ministerijai ir Automobilių kelių direkcijai rašo, kad šių metų sausio 11-ąją Kuršėnų mieste, magistraliniame kelyje A11 Šiauliai-Palanga, Sodo-Ventos gatvių sankryžoje esančioje perėjoje, eismo įvykio metu buvo mirtinai sužalota moteris.

„Dėl nesaugios pėsčiųjų perėjos 2017 metų gruodžio 1 dieną Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos tarnyba surašė kelių apžiūros aktą, kurį persiuntė Lietuvos automobilių kelių direkcijai prie Susisiekimo ministerijos. Apžiūros akte nurodoma, kad minėta pėsčiųjų perėja neatitinka keliamų reikalavimų. Pagal pateiktą Kelių policijos informaciją, šiame kelio ruože nuolat įvyksta eismo įvykiai“, – sakoma rašte,

Rajono mero ir Kuršėnų miesto gyventojų nuomone, magistraliniame kelyje A11 Šiauliai-Palanga, Kuršėnų mieste, Sodo-Ventos gatvių sankryžos perėją būtina įrengti pagal galiojančius perėjų įrengimo reikalavimus, papildomai įrengiant technines eismo reguliavimo priemones (šviesoforus ir greičio matavimo prietaisus).

Rašte prašoma neatidėliotinai spręsti minėtos sankryžos pėsčiųjų perėjos rekonstravimą.

Savos priemonės negelbėja

Anot rajono mero A. Bezaro, dėl perėjos jau buvo kalbėta ir anksčiau.

„Automobiliai, nemažindami greičio, leidžiasi nuo kalno ir bebaigiant nusileisti nespėja sustabdyti prieš perėja. Užfiksuotas ne vienas įvykis, kai perėjoje buvo sužaloti žmonės. Kviesdami pasirašyti Kuršėnų miesto gyventojus po raštu manome, kad tai prašymui įrengti saugią perėją suteiks svarumo. Šalies valdžia turi suprasti gyventojų susirūpinimą dėl saugumo. Kasdien perėja vaikščioja ir į ar iš Daugėlių mokyklos-daugiafunkcio centro einantys vaikai, į renginius parke ar Kultūros centre skubantys žmonės, nes prieš perėją yra miesto autobusų stotelė“, – sakė meras.

Pasak Kuršėnų miesto seniūno pavaduotojos Giedrės Karkalienės, panaši nelaimė, tačiau su daug lengvesnėmis pasekmėmis įvyko ir vasarą. Tuomet Klaipėdos autobusų parko maršrutinis autobusas, besileisdamas nuo kalno tilto per Ventos upę link, kliudė ir sužalojo staiga į pėsčiųjų perėją įžengusį vyriškį.

  1. Karkalienė „Kuršėnų krašto žinioms“ sakė, jog ne kartą šioje perėjoje buvo sužaloti ir vaikai, tačiau tokio skaudaus įvykio pastaruoju metu dar nebuvo.

„Jau po pirmųjų eismo įvykių pasirūpinome geresniu gatvės apšvietimu. Dabar įsukome dar galingesnes lempas gatvės šviestuvuose, tačiau apsaugoti žmones perėjoje daugiau galimybių neturime. Magistralinis kelias priklauso Automobilių kelių direkcijai, jš prižiūri „Šiualių regiono keliai“, todėl tik nuo jų sprendimų priklausys, ar nebus daugiau aukų šioje perėjoje“, – sakė pavaduotoja.

Kviečiami pasirašyti

Jau šeštadienį, po skaudžios nelaimės, kurioje žuvo 37-erių moteris, prabėgus vos porai dienų, Kuršėnuose prasidėjo parašų rinkimas.

Po Laisvės gynėjų pagerbimui skirto renginio norintieji galėjo pasirašyti miesto seniūnijoje. Pritarti saugios pėsčiųjų perėjos įrengimui gali ne tik miesto seniūnijoje. Parašai taip pat renkami Kuršėnų „Viada“ ir „Atsiauta“ degalinėse bei „Jupoja“ parduotuvėje, „Malibus Malibus“ salone, Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijoje pas Romą Albrikienę.

Apie renkamus parašus buvo paviešinta socialiniuose tinkluose. Čia pradėti viešinti parašų rinkimo lapai ir žmonės buvo kviečiami pasirašyti patys ir pasiūlyti tai padaryti draugams, pažįstamiems. Lankytojai dalijosi savo nuomonėmis. Buvo išsakyta nuomonė, jog pas mus kažkas pradedama daryti tik tuomet, kai atsitinka skaudi nelaimė, tačiau, visų mūsų bendrystė, galbūt, užkirs kelią, kad daugiau nepasikartotų tokios skaudžios nelaimės.

Visų socialinių tinklų lankytojų nuomonė vieninga – būtinas kuo didesnis gyventojų aktyvumas, todėl reikia surinkti parašus tų, kurie pritaria, jog Kuršėnai turi tapti saugesniais.

Socialiniuose tinkluose vartotojai išsakė viltį, kad po šios nelaimės dėmesys bus atkreiptas ir į kitas nesaugias pėsčiųjų perėjas Kuršėnuose.

Saulius JUŠKEVIČIUS

Total
0
Dalinasi
Related Posts