Rekordiškai ilgas rajono Tarybos komitetų posėdis

Jungtiniame rajono savivaldybės Tarybos komitetų posėdyje, kuris, kaip jau įprasta karantino metu, vyko nuotoliniu būdu, išnagrinėta per 40 sprendimų projektų. Tarybos nariai išsamiai diskutavo daugeliu klausimų ir pritarė, kad parengti klausimai būtų teikiami Tarybos posėdyje, kur ir bus priimtas galutinis sprendimas.

Taryba posėdyje turės apsispręsti, ar Šiaulių rajonas parodys pavyzdį visoms Lietuvos savivaldybėms, nes turės apsispręsti dėl jungtinės mokyklos steigimo. Jeigu Taryba pritars – Šiaulių rajono savivaldybė taps pirmąja šalyje savivaldybe, įsteigusia jungtinę mokyklą. Jungtinės mokyklos modeliu domisi daugelis šalies rajonų, tačiau Šiaulių rajonas būtų pavyzdys visai Lietuvai.

Apie tai, kad Šiaulių rajone gali būti įsteigta pirmoji šalyje jungtinė mokykla, kalbama jau ne pirmus metus. Jungtinę mokyklą, kuriai išrinktas ir istoriją, kraštovaizdį bei tradicijas apjungiantis Dubysos aukštupio pavadinimas, sudarytų trys sujungimo būdu reorganizuotos rajono švietimo įstaigos – Aukštelkės mokykla-daugiafunkcis centras, Kurtuvėnų mokykla-daugiafunkcis centras ir Bubių mokykla. Jungtinė mokykla turėtų beveik 400 mokinių, dirbtų visuose trijuose ir dabar mokykloms priklausančiuose pastatuose.

Kitas labai svarbus sprendimas, dėl kurio turės apsispręsti Taryba – dėl mokyklų pedagogų vykimo į darbą dalinio išlaidų kompensavimo. Sprendimo projekte numatyta, kad kompensacijos galėtų būti mokamos 10 kilometrų ir daugiau į vieną pusę vystantiems pedagogams.

Tarybos komitetai detaliai nagrinėjo ir dalies Savivaldybės švietimo įstaigų, visų trijų Savivaldybės sveikatos priežiūros įstaigų, socialinių įstaigų 2019 metų veiklos ataskaitas, kurias išsamiai pristatė įstaigų vadovai. Pritarta teigti Tarybai tvirtinti ir Savivaldybės įmonių 2019 metų veiklos ataskaitas, kurias jų vadovai taip pat labai išsamiai pristatė. Komitetai išnagrinėjo ir Tarybai pateiktas Savivaldybės mero bei Administracijos direktoriaus ataskaitas, taip pat buvo pristatyta ir Tarybos veiklos ataskaita už 2019 metus bei nemažai kitų svarbių klausimų, dėl kurių bus balsuojama Tarybos posėdyje.

Jungtinis Tarybos komitetų posėdis nuotoliniu būdu tęsėsi nuo 10 iki 18.47 valandos su maždaug valandos pertrauka.

„Kuršėnų krašto žinių“ inf.

Ritos ŽADEIKYTĖS nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts