Raudėnų seniūnijoje paminėta Laisvės gynėjų diena 

Šiemet Lietuva 27-ąjį kartą mini tragiškų Sausio 13-osios įvykių metines ir Laisvės gynėjų dieną. Ta proga  Raudėnų seniūnijoje suorganizuota  įvairių renginių.

Jau  sausio 12-ąją Raudėnų mokyklos daugiafunkciame centre įvyko minėjimas, skirtas Lietuvos Laisvės Gynėjų dienai, languose švietė uždegtos žvakutės.

Raudėnų kultūros namai kartu su bendruomene Sausio 13-osios metines paminėjo dalyvaudami akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“ ir uždegdami lange atminimo žvakelę.

Jau po pietų, temstant, Raudėnų miestelio centre buvo sukurtas atminimo laužas, o prisiminimais apie kraupius to meto įvykius dalinosi Valdemaras Bružas, ŠRSKC direktorė Jovita Lubienė, Raudėnų seniūnijos seniūnas Antanas Venckus. Prie laužo buvo vaišinamasi žolelių arbata, dainuojamos liaudies dainos pritariant kapelai „Jaunimėlis“ (vadovas Algis Aušbikavičius), dalyviams buvo dalinami kalendoriai, kuriuos dovanojo Raudėnų seniūnija, iš VO Raudėnų bendruomenės parengto projekto „Kartu mes jėga“.  Renginio pabaigoje į dangų buvo leidžiami dangaus žibintai su gražiausiais palinkėjimais ir viltimi, kad Lietuva gyvuos dar daug metų.

Vėlai vakare atminimo laužas buvo sukurtas ir Dirvonėnuose, kur savo prisiminimais apie to laikotarpio įvykius dalinosi daugelį renginių papuošęs savo gražiomis skulptūromis, liaudies meistras Vladislavas Sutkus. Moterų klubo „Pasaga“ vadovė Birutė Sutkienė vaišino visus dalyvius karštas arbata, renginį vainikavo, skambant kapelos „Jaunimėlis“ atliekamai dainai „Saulutė teka rytuose“ į dangų leidžiami žibintai.

Raudėnų seniūnija, minėdama Lietuvos šimtmetį, kiekvieno renginio metu paleis į dangų dangaus žibintus, o gruodžio mėnesį per paskutinį renginį bus paleidžiamas 100-asis dangaus žibintas.

Loreta AUŠBIKAVIČIENĖ
ŠRSKC Raudėnų filialo kultūros renginių organizatorė

Total
0
Dalinasi
Related Posts