Dujų balionų keitimui – 10 mln. eurų valstybės paramos

Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) vasario 26 d. skelbs kvietimą teikti paraiškas daugiabučių namų gyventojams dėl suskystintų naftos dujų balionų daugiabučiuose pakeitimo kitais energijos šaltiniais.

Tam viso skirta 10 mln. eurų valstybės paramos. Prašymus finansavimui galės teikti trijų ir daugiau aukštų daugiabučių namų gyventojai. Parama vienam butui sieks iki 726 Eur su PVM. Daugiabučių namų bendrųjų elektros arba dujų inžinerinių sistemų pertvarkymui – 242 Eur, butų elektros arba dujų sistemos pertvarkymui – 242 Eur, elektrinės arba dujinės viryklės įsigijimui – 242 Eur.

Šios priemonės tikslas – užtikrinti dujų balionų pašalinimą iš daugiabučių namų ir saugų bei patikimą elektros energijos ar gamtinių dujų tiekimą šių namų gyventojams.

Paraiškas per informacinę sistemą APVIS gyventojai galės teikti iki birželio 1 d. Visi projektai bus vertinami iš karto po paraiškos pateikimo, todėl projektai bus pradėti įgyvendinti greičiau. Atranka galės būti baigta anksčiau, jeigu pagal priimtus sprendimus dėl projektų finansavimo ir pateiktas naujas paraiškas bus galima paskirstyti visą kvietimui teikti paraiškas skirtą lėšų sumą.

Taip pat bus kompensuojamos daugiabučio namo atstovo administravimo išlaidos už darbus, susijusius su daugiabučių namų bendrųjų ir vartotojų inžinerinių sistemų pertvarkymu, ir viryklių įsigijimu – 3 proc. nuo bendrų pertvarkymo darbų ir viryklių įsigijimui numatytų maksimalių finansavimo įkainių.

Šiemet energetikos ministro įsakymu buvo sumažinta administracinė našta ir atsisakyta skirstomųjų tinklų operatoriaus (ESO) tarpininkavimo surenkant iš daugiabučių namų atstovų paraiškas ir mokėjimo pranešimus.

2020 m. butuose naudojamų dujų balionų atsisakė ir perėjo prie kitų energijos šaltinių daugiau nei 900 daugiabučių namų gyventojai. Paraiškas finansavimui gauti 2020 metais pateikė daugiau nei 400 gyventojų. 309 asmenims buvo suteikta beveik 4,5 mln. eurų subsidija, iš daugiabučių namų buvo pašalinta 5860 dujų balionų.

Radviliškio rajone yra 85 trijų ir daugiau aukštų daugiabučiai namai, kuriuose maisto ruošimui naudojamos suskystintos dujos balionuose, 2020 metais galimybe atsisakyti dujų balionų pasinaudojo 17 daugiabučių namų.

Šiuo metu šalyje yra apie 1500 daugiabučių namų, kuriuose maistui ruošti vis dar naudojami dujų balionai.

Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) kontaktiniai asmenys:

Lina Čepienė, tel. 8 602 83 770, el. p. lina.cepiene@apva.lt

Romuald Grabštunovič, mob. tel. 8 602 87 322, el. p. romuald.grabstunovic@apva.lt
Taip pat daugiau informacijos gali suteikti Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Statybos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėjo pavaduotojas

Viktoras Šmitas, tel. (8 422) 69 146, el. p. viesoji.tvarka@radviliskis.lt

Aplinkos projektų valdymo agentūros ir Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts