Rajono viešoji biblioteka perkelta į Kuršėnus

Kitais metais 70-metį švęsianti rajono Viešoji biblioteka nuo rugsėjo pirmosios savo veiklą tęsia Kuršėnuose.

Iškelta į Kuršėnus

Rajono bibliotekininkai praėjusią savaitę į Kuršėnus išvežė paskutines knygas iš bibliotekos saugyklų. Išsikraustyti iš patalpų Aušroa alėjoje teko todėl, kad savivaldybė patalpas pardavė. Laikinai biblioteka įsikurs buvusiose Kuršėnų ligoninės konsultacinės poliklinikos patalpase J. Basanavičiaus g. 6, buvusiuose aštuoniuose gydytojų kabinetuose.

„Šiaulių rajono savivaldybės Viešoji biblioteka, nuo 1951 metų  veikianti Šiauliuose ir kuruojanti 27 padalinių veiklą visame rajone, iškraustoma į Kuršėnus. Biblioteka ketino savo būsimą 70 metų jubiliejų sutikti tame pačiame pastate Aušros alėjoje 21, kuriame ji veikia nuo 1976 metų. Deja, nespėjome ir puiki tarpukario statybos 200 vietų salės akustika liks nepanaudota“, – sakė rajono Viešosios bibliotekos direktorės pavaduotojas Almantas Šlivinskas.

Pastate Aušros alėjoje buvo bibliotekos administracija, knygų komplektavimo skyrius, metodinis skyrius, bibliografinis-informacinis skyrius, knygų saugykla.

A. Šlivinskas „Kuršėnų krašto žinioms“ sakė, kad dabar jau buvusiame rajono Viešosios bibliotekos pastate visada buvo viešos įstaigos.

„Pastačius pastatą buvo įkurta miesto viešoji biblioteka, veikė „Vilties“ spaustuvė ir Tautininkų sąjunga turėjo patalpų“, – sakė jis ir pridūrė, kad rajono biblioteka buvo ir miesto kultūros dalis, o jos išsikraustymas – nuostolis miesto kultūrai, nes čia buvo renginių, edukacinių veiklų ir miestiečiams.

„Mūsų veiklos dabar nebus tokios plačios, nes Kuršėnai neprilygsta Šiauliams“, – tvirtino bibliotekos direktorės pavaduotojas.

Direktorės pavaduotojas aiškino, jog iškraustymo sprendimą priėmė Šiaulių rajono savivaldybės administracija, kuri rugpjūčio mėnesį vykusiame nekilnojamojo turto pardavimo aukcione pastatą pardavė vienai vilniečių bendrovei, ketinančiai čia įrengti daugiabutį.

Kuriasi laikinose patalpose

Kalbintas „Kuršėnų krašto žinių“ direktorės pavaduotojas sakė, kad knygų fonde saugota 15 tūkstančių knygų, tarp jų nemažai kraštotyros leidinių.

„Dalį jų teko nurašyti, nes nėra sąlygų tokio kiekio saugoti laikinai suteiktose patalpose. Dabar

vyksta intensyvus saugyklos, kraštotyros knygų fondo pakavimas ir pergabenimas į buvusias Kuršėnų ligoninės konsultacinės poliklinikos patalpas J.Basanavičiaus g. 6, kuriose, suprantama, knygų fondui pritaikytų patalpų nėra, tenka jas sandėliuoti pagal esamas skurdžias rūsio ploto sąlygas“, – aiškino A. Šlivinskas.

Redakcijai jis pasakojo, jog laikinose patalpose atliktas kuklus remontas, pritaikytas bibliotekininkų darbui apšvietimas, įvestas telefono ir interneto ryšys.

„Išsikrausčiusi iš Šiaulių biblioteka neteko ir turėto garažo, ir sandėlių patalpų, reikalingų padalinių inventoriui, edukacinių veiklų priemonėms sandėliuoti… Tiesa, yra viltis kažkada persikraustyti į specialiai bibliotekai renovuojamas patalpas, esančias Vytauto gatvėje 1, buvusioje universalinėje parduotuvėje, bet kada ten baigsis statybos darbai, nežinia?..“, – aiškino jis.

Pastatas – kultūros paveldo objektas

Šiaulių rajono savivaldybės Administracijos direktorius Gipoldas Karklelis „Kuršėnų krašto žinioms“ sakė, kad buvęs bibliotekos pastatas parduotas vienai nekilnojamojo turto vystymo bendrovei iš Vilniaus už 161 tūkstantį 797 eurus.

Anot jo, „tokia buvo reali rinkos kaina“.

„Mes bandėme pastatą parduoti septynis kartus, kol pavyko tai padaryti. Norėjome gauti 274 tūkstančius eurų, tačiau pavyko parduoti 110 tūkstančių pigiau. Ankstesniuose aukcionuose neatsirasdavo net norinčių, nes pastatas – kultūros paveldo objektas, jam reikia remonto, o tokį objektą sudėtinga rekonstruoti, keliami specialūs reikalavimai, lygiai metus pastatą pardavinėjome, aukcionus skelbėme elektroniniu būdu“, – aiškino jis.

Teks pakentėti metus

Pasak Administracijos direktoriaus, už pardavimą gauti pinigai bus panaudoti įsigyti baldams, kitai įrangai naujajame bibliotekos pastate.

„Į rekonstruotą universalinės parduotuvės pastatą biblioteka persikels kitų metų vasarą. Reikės pakentėti beveik metus. Apie tai, kad pastatas Aušros alėjoje Šiauliuose yra pardavinėjamas bibliotekos vadovai gerai žinojo. Jiems buvo pasiūlytos patalpos Kuršėnuose, į kurias jie dabar laikinai persikėlė. Su tuo sutiko ir bibliotekos direktorė, ir pavaduotojas. Dabar pastate Vytauto gatvėje prasidėjo baigiamieji rekonstrukcijos darbai, bus vykdoma vidaus apdaila, todėl patys bibliotekininkai galės dalyvauti patalpų įrengimo darbuose“, – aiškino G. Karklelis.

Pasak jo, biblioteka skaitytojų neaptarnavo. Tai darė filialai, o vadovauti galima ir iš Kuršėnų.

„Ne tik Viešąją biblioteką esame perkėlę į Kuršėnus. Čia veikia Kultūros skyrius, Švietimo paslaugų centras, Socialinių paslaugų centras, dirba paveldosaugininkas, kartą per savaitę čia dirba ir rajono meras“, – sakė administracijos vadovas.

Rajono meras Antanas Bezaras, paklaustas, ar kitų patalpų Kuršėnuose nebuvo, aiškino, jog nebuvo, todėl ir buvo pasirinktos pačių turimos patalpos.

Saulius JUŠKEVIČIUS

Almanto ŠLIVINSKO nuotr.

Sauliaus JUŠKEVIČIAUS nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts