Rajono taryba nusprendė dėl naujų autobusų ir dalies maršrutų pigesnių bilietų

Į paskutinįjį 2021 metų posėdį susirinkusią Šiaulių rajono savivaldybės tarybos narius su artėjančiomis šventėmis pasveikino Kalėdų senelis. Kalėdinių sprendimų gyventojams rajono taryba priėmė dėl Kuršėnų autobusų parko atnaujinimo bei bilietų kainų.

Šiaulių rajono savivaldybės taryba pritarė, kad UAB Kuršėnų autobusų parkas įsigytų du naujus autobusus. Bendrovė informavo, kad bus atnaujintas autobusų parkas, nes šiuo metu Kuršėnų autobusų eksploatuoja du virš 50 sėdimų vietų turinčius autobusus, kurių pagaminimo metai 1986-ieji ir 2005-ieji, o kuro sunaudoja 32 litrus/100 km. Bendrovė planuoja įsigyti du 2021 metų gamybos naujus „EURO 6“ standarto dyzeliniu kuru varomus, pritaikytus keleiviams su negalia žemagrindžius miesto tipo autobusus, talpinančius po 50 keleivių. Įsigijus šiuos autobusus bendrovė turėtų vieną naujesnių autobusų parkų regione.

Šiaulių rajono savivaldybės taryba priėmė sprendimą, kad nuo 2021 m. gruodžio 24 d. iki 2022 m. sausio 1 d. kelionės Kuršėnų miesto maršruto autobusais bus nemokamos.

Labai svarbi žinia yra ir tai, kad dalyje priemiesčio maršrutų nuo 2022 m. vasario 1 d. pigs bilietai, nes įsigalios naujos kainos.

Kuršėnų miesto maršrutuose bei priemiesčio Kuršėnai–Šiauliai ir Šiauliai–Kuršėnai maršrutuose kainos išlieka tokios pat.

O kituose priemiestiniuose Šiaulių rajono keleivių vežimo reguliariais reisais vietinio (priemiesčio) susisiekimo maršrutuose, nustatytas mažesnis – 0,062 Eur už 1 km tarifas vietoje 0,08 Eur už 1 km (o šiuose priemiesčio maršrutuose su 80 proc. nuolaida kaina vienam keleiviui mažėja nuo 0,016 Eur už 1 km su PVM iki 0,0124 Eur už 1 km su PVM; o  su 50 proc. nuolaida kaina vienam keleiviui nuo 0,04 Eur už 1 km su PVM mažėja iki 0,031 Eur už 1 km su PVM).

Įsigaliojus naujoms minėtoms kainoms, Šiaulių rajone bus vienos mažiausių keleivių vežimo reguliariais reisais vietinio (priemiesčio) susisiekimo maršrutuose kainų Lietuvoje.

Kaimyninių rajonų autobusų parkų atstovai atvyksta į Kuršėnų autobusų parką pasisemti patirties, kaip rajono bendrovėje vyksta darbo organizavimas, kaip pasiekiama vienų mažiausių bilietų kainų – tai vertinama ir kaip svari rajono tarybos priimtų sprendimų pagalba įmonės veiklai.

Šiaulių rajono savivaldybės mero padėjėja Rita Žadeikytė

Autorės nuotraukos

Total
0
Dalinasi
Related Posts