Rajono savivaldybėje lankėsi Europarlamentaras 

Darbui su rinkėjais Lietuvoje skirtą paskutinę spalio mėn. savaitę europarlamentaras B. Ropė skyrė vizitams po Šiaurės ir Vakarų Lietuvą. Spalio 29-ąją svečias viešėjo Šiaulių rajono savivaldybėje, kur susitiko su vietos gyventojais ir aptarė savo veiklą Europos Parlamente ir Lietuvoje, gyventojų lūkesčius ir tolimesnius darbus.
Susitikimai su rinkėjais

Anot europarlamentaro, siekiant neatitrūkti nuo kasdienybės, su kuria susiduria kiekvieno Lietuvos regiono gyventojai, svarbu jausti kiekvieno miesto ir miestelio, kaimo ir bendruomenės pulsą. Į griežtus rėmus suskirstytas metinis Europos Parlamento kalendorius vieną kiekvieno mėnesio savaitę numato europarlamentarų susitikimams su rinkėjais valstybėje narėje – tad ši spalio mėnesio savaitė B. Ropės darbotvarkėje skirta Šiaurės ir Vakarų Lietuvos kraštui.
Džiugu, jog į susitikimus su europarlamentaru atvyksta žingeidūs, Europos Sąjunga ir jos aktualijomis besidomintys piliečiai, keliantys jiems rūpimus klausimus apie bendrąją Europos Sąjungos žemės ūkio politiką, ES paramą regionams iš Sanglaudos fondų, ES ateitį po D. Britanijos pasitraukimo. Europos Parlamento Žemės ūkio ir kaimo plėtros bei Regioninės plėtros komitetuose Lietuvos piliečių interesams atstovaujantis Bronis Ropė šiuos susitikimus su Lietuvos gyventojais vadina neįkainojama patirtimi, leidžiančia iš arti susipažinti su žmonių problemomis bei ieškoti joms bendrų, europinių sprendimų.
„Neturi būti pamirštų“
Šios savaitės susitikimuose gausiai dalyvavę ūkininkai didžiausią susirūpinimą europarlamentarui reiškė dėl artėjančios ES Bendrosios žemės ūkio politikos reformos bei D. Britanijos pasitraukimo iš ES ir atitinkamai – mažėsiančio Bendrijos biudžeto. Europarlamentaras patikino susitikimų dalyvius, kad vienas esminių jo veiklos Europos Parlamente tikslų – siekti, kad Lietuva nebebūtų antrarūše ES nare ir atsiriektų sąžiningą paramos dalį iš bendro ES biudžeto – tiek žemės ūkiui, tiek regioninei politikai, tiek Ignalinos atominės elektrinės uždarymui.
„Lietuvoje neturi būti pamirštų, neatstovaujamų regionų su neatstovaujamais interesais. Lietuva gyva ne biurokratinėmis valdžios institucijomis ir net ne iškilmingais šimtmečio minėjimais, ji gyva būtent gyvais savo regionais – paprastais žmonėmis miestuose ir kaimuose, tyliai ir atkakliai dirbančiais savo darbą. Privalome pasirūpinti, kad jų gyvenimas būtų lengvesnis, kad jis sulauktų daugiau dėmesio. Mūsų gyvenimas, mūsų interesai neturi būti vertinami kaip antrarūšiai – nei Europos Sąjungoje, nei čia, Lietuvoje. Esame pilnateisiai, pilnaverčiai Lietuvos ir Europos piliečiai,“ – teigia Bronis Ropė, kuris pats ilgą laiką vadovavo nedidelei Ignalinos rajono savivaldybei ir ne iš nuogirdų pažįsta gyvenimą Lietuvos provincijoje. Europos Parlamente jis tęsia savo veiklą, siekdamas daugiau galių ir gerovės užtikrinti šalies savivaldybėms, kad jos galėtų savarankiškai spręsti problemas, dažnai nematomas valdininkams sostinėje ar juolab Briuselyje.

Pagal pateiktą medžiagą parengė

mero padėjėja Aušrinė Dubauskienė

 

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts