Kurtuvėnų bibliotekoje įsikūrė kolekcininkės sukaupta „Varlių karalystė“

Miško baloje iš ryto/ Kurkia varlės. Kas garsiau?/ Jų čia gausiai susirinko-/ Gal koks šimtas, gal daugiau? (Marija Vesėliūnienė)

Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Kurtuvėnų bibliotekoje surengtoje Virginijos Čepulienės varlių kolekcijos parodoje „Varlių karalystė“ „susirinko“ gerokai per 200 varlyčių. Tai iš tiesų gausi kolekcija su varlių atvaizdais: kilimas, radijo imtuvas, pliušiniai žaislai, šviestuvas, paveikslai, papuošalai, užrašų knygutės, sąsiuviniai, eglutės žaisliukai, atvirukai, servetėlės, žaislai-staigmenos ir daugelis kitų daiktų. Ir tai tik  maža dalis Virginijos Čepulienės kolekcijos.

Paroda surengta Dubysos aukštupio mokyklos Kurtuvėnuose mokiniams ir mokytojams gilinantis į integruotos temos „Kaip mes išreiškiame save?“ potemę „Pomėgis (hobis)“. Kolekcionavimas – labai įdomus pomėgis. Galima kolekcionuoti ne tik pašto ženklus, atvirukus, etiketes, parkerius, laikrodžius, bet ir varles.

Parodą atvykusiems apžiūrėti varlių kolekcijos mokiniams pristato 3 klasės mokytoja Dainora Čepulė bei Kurtuvėnų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Aurelija Kniurienė. Parodos autorei – varlių kolekcijos savininkei Virginijai Čepulienei atidarymo proga Kurtuvėnų biblioteka irDubysos aukštupio mokykla padovanojo sagę ir pliušinių žaisliukų. Dubysos aukštupio mokyklos Kurtuvėnų skyriaus mokiniai noriai piešia varlytes ir į specialią knygą rašo padėkas kolekcininkei V. Čepulienei už įspūdingą “Varlių karalystės” parodą.

Paroda „Varlių karalystė“ Kurtuvėnų bibliotekoje veiks iki sausio 31 dienos.

Kurtuvėnų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Aurelija Kniurienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts