Rajono kapinėse vanduo jau pajungtas

Atšilus orams, rajono gyventojai pradėjo tvarkyti artimųjų kapus. Tačiau praėjusią savaitę, į kai kurių miestelių kapines atvykę žmonės, pasigedo vandens pasodintiems augalams palaistyti.

Pasigedo vandens

Praėjusią savaitę į Kuršėnų kapines atvažiavę žmonės pamatė, jog neveikia vandens kranai.

„Žemė sausa, todėl būtina palaistyti augalus, bet vanduo iš kranų dar nebėga. Anksčiau visada balandžio viduryje pajungdavo vandenį, o šiemet kažkodėl neskubama. Gal todėl, kad siaučia koronavirusas ir niekas nesitikėjo, jog žmonės tokiu metu skubės tvarkyti kapų. Tačiau nepamirškim, kad jau po savaitės Motinos diena“, – sakė į redakciją paskambinusi moteris.

Ji teiravosi, ar artimiausiu metu vanduo bus pajungtas?

Apie tai, kad seniūnijose, artėjant Motinos dienai, ypatingas dėmesys būtų atkreiptas į kapinių tvarką, konteinerius prie kapinių, pajungtą vandenį, nuotoliniame pasitarime seniūnų dėmesį atkreipė ir rajono meras Antanas Bezaras.

Vanduo jau pajungtas

Kuršėnų miesto seniūno pavaduotoja Giedrė Karkalienė „Kuršėnų krašto žinioms“ sakė, kad vanduo kapinėse jau pajungtas.

„Šios savaitės pradžioje vandenį pajungėme. Buvo sutvarkytos ir kapinės, išvežtos šiukšlės. Gyventojai gali drąsiai važiuoti tvarkyti artimųjų kapų“, – sakė pavaduotoja.

Apie tai, kad vandens kranai atsukti ir kapinės sutvarkytos, o visos atliekos išvežtos, pasakojo ir Gruzdžių seniūnijos darbuotoja. Redakcijai ji teigė, jog tai buvo padaryta dar praėjusią savaitę.

Kužių kapinėse įrengtos kolonėlės

Kužių seniūnė Jolanda Rudavičienė pasidžiaugė, kad rajono savivaldybės administracija atsižvelgė į gyventojų prašymus bei pageidavimus – Kužių kapinėse įvestas vandentiekis, pastatytos keturios vandens tiekimo kolonėlės.

Pasak jos, vandens kolonėlių aprūpinimas vandeniu vyksta centralizuotai ir jos šią savaitę jau atsuktos.

Seniūnė pasidžiaugė, jog jau dveji metai kaip kapinėse įrengti stovai, kur kapinių lankytojai gali rasti laistytuvus, kibirėlius, kitą inventorių. Tai labai reikalinga paslauga. Per šiuos dvejus metus, anot seniūnės, nei vienas laistytuvas nėra dingęs.

„Jei galime džiaugtis laistytuvais, kibirėliais, tai neseniai įrengtos vandens tiekimo kolonėlės buvo kažkiek nusiaubtos – pradingo čiaupų rankenėlės. Iš keturių liko vienintelė, o tris gyventojai pasisavino… Tai verčia galvoti, kaip turėtumėme apsaugoti visuomeninį turtą“, – mano seniūnė.

Vandentiekio vanduo ir Šakynos kapinėse

Kovo mėnesį Šakynos kapinėse buvo įrengta vandens kolonėlė. Apie tai Šakynos seniūnija pranešė savo „Facebook“ paskyroje.

Šioje paskyroje seniūnija informavo ir apie po žiemos sutvarkytas visas seniūnijos kapines, išvežtas susikaupusias atliekas.

Žarėnų miestelio gyventojai informaciją apie vandentiekio kolonėlę pakomentavo su pavydo gaidele ir svajone, kad tokia pat būtų įrengta ir Žarėnų kapinėse.

Redakcijos žiniomis, vanduo atsuktas visose seniūnijų kapinėse, kur jis tiekiamas per kolonėles. Nors daugumoje rajono seniūnijų artimųjų kapus prižiūrintiems giminaičiams dar tenka naudotis vandeniu, kuris semiamas iš kapinėse įrengtų šulinių.

Saulius JUŠKEVIČIUS

„Facebook“ nuotr.

Zigmo RIPINSKIO nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts