Kuršėniškių žygis, skirtas Lietuvai pagražinti draugijos šimtmečiui

Visi mes norime būti gražūs. Norime, kad mūsų Tėvynė Lietuva būtų graži, todėl turime kiekvienas surasti tokią veiklos sritį, kurioje galėtume lengviau atsiskleisti kaip grožio ir gėrio kūrėjai. Tik gražus savo siela, blaivus žmogus gali gražinti Lietuvą. O pradėti reikia nuo savo tėviškės kampelio, upelio, takelio… (Monsinjoras Kazimieras Vasiliauskas)

Kas begali būti nuostabesnio, nei birželio vakarai Lietuvoje? Besigėrėdami savo krašto žaliuojančiais laukais, nebodami trisdešimties laipsnių karščio, 2021 m. birželio 21-osios vakarą, sustodami pasiklausyti istorijų apie buvusius pastatus, ten dirbusius kuršėniškius, apie žemės gelmių lobius, maitinusius miesto pramonę, dviračių žygio „Dviračiais riedam laiko ratu“ dalyviai pasiekė Padarbų miške esančią žydų aukų atminties vietą. Čia istorikas Jonas Kiriliauskas atskleidė naujų faktų apie šį skausmingą laikotarpį. Lydimi paukštelių giesmių, pavėsį teikiančių medžių, provėžuotu miško keliuku ir lygiuoju plentu, žygeiviai pasiekė Raupaičių kaimą, kur malonios šeimininkės Janinos Gelžinienės pakviesti, gėlių jūros ir šimtamečių augalų prieglobstyje atsikvėpė. Pailsusius žygeivius pasitiko „dvaro ponia“, skaitanti knygą „Pamiršti nepamiršti Kuršėnų krašto dvarai“. Žaismingai prasidėjo istoriko, Lietuvių kalbos draugijos Kuršėnų skyriaus nario Jono Kiriliausko šios ir dar dviejų knygų – „ Su apkasų smarve“ ir „Budėjimas“- sutiktuvės.  Apie knygų herojų gyvenimus, istorinius Lietuvos savanorių, Kuršėnų krašto dvarų,  Sausio 13-osios įvykius, aprašytus leidiniuose, išsamiai, intriguojančiai, vaizdingai papasakojo istorinių knygų skaitytoja Janina Bartkevičienė. Knygų rašymo, leidybos peripetijas, kūrybinius ateities planus apžvelgė autorius ir Šiaulių r. turizmo ir verslo informacinio centro direktorė Kristina Duseikaitė.Artėja nuostabiausia vasaros šventė Joninės. Dviračių žygyje dalyvavo trys Janinos ir Jonas. Lietuvos laukų žiedų vainikais buvo pagerbti šių skambių vardų savininkai. Visi dėkingi šauniosioms žygio savanorėms – Eglei Poškutei, Emilijai ir Ievai Norkutėms.

Dviračių žygį organizavo Šiaulių rajono savivaldybės Kultūros skyrius, Kuršėnų Vytauto Vitkausko biblioteka, Lietuvių kalbos draugijos Kuršėnų skyrius.

Vida Ragauskienė, žygio koordinatorė

Nuotraukos Eglės Poškutės ir Ievos Norkutės

Total
0
Dalinasi
Related Posts