Rajone optimizuojamos švietimo įstaigos

Nuo naujų mokslo metų rajone mažėja švietimo įstaigų. Rajono Tarybai palaiminus, bus sujungtos kelios mokyklos, prie mokyklų bus prijungti lopšeliai-darželiai.

Kitą savaitę rajono Tarybos nariai turėtų apsispręsti, kaip atrodys švietimo įstaigų tinklas nuo naujųjų mokslo metų.

Tarybai pateiktas siūlymas sujungti Kuršėnų Daugėlių lopšelį-darželį ir Kuršėnų lopšelį-darželį „Buratinas“, Kužių lopšelį-darželį „Vyturėlis“ prijungti prie Kužių gimnazijos, o Ginkūnų lopšelį-darželį prijungti prie Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų mokyklos, Naisių mokyklą prijungti prie Meškuičių gimnazijos, sujungti Aukštelkės mokyklą-daugiafunkcį centrą, Bubių mokyklą ir Kurtuvėnų mokyklą-daugiafunkcį centrą į Dubysos aukštupio mokyklą.

Pasak rajono Švietimo ir sporto skyriaus vedėjos Juditos Šertvytienės, reorganizavimo tikslas – optimizuoti Šiaulių rajono savivaldybės biudžetinių švietimo įstaigų tinklą, jų valdymą, racionalizuoti lėšų paskirstymą, užtikrinti kokybišką mokyklai priskirtų funkcijų vykdymą, siekiant ugdymo kokybės bei efektyvesnio išteklių naudojimo.

„Visos švietimo įstaigos lieka tose pačiose patalpose kaip ir buvo, tačiau mažėja įstaigų ir jų vadovų skaičius. Sujungus du lopšelius-darželius Kuršėnuose liks tik vienas įstaigos vadovas, sumažės ir pavaduotojų. Taip atsitiks ir kitose įstaigose. Naisių mokykloje liks tik puse etato dirbantis pavaduotojas ugdymui, o ūkine mokyklos dalimi rūpinsis Meškuičių gimnazijos direktoriaus pavaduotojas ūkio reikalams“, – aiškino vedėja.

Pasak jos, švietimo įstaigų reorganizavimas leis sutaupyti valdymo išlaidas.

„Sujungiant Aukštelkės mokyklą-daugiafunkcį centrą, Bubių mokyklą ir Kurtuvėnų mokyklą-daugiafunkcį centrą į Dubysos aukštupio mokyklą, pagrindinis tikslas – užtikrinti racionalų turimų išteklių panaudojimą, tenkinant mokinių poreikius, užtikrinant ugdymo kokybę“, – teigė vedėja.

Jos žodžiais, sujungus tris mokyklas į vieną, vietoj kelių mažų bus viena didelė mokykla.

„Panaši situacija bus ir prijungus Naisių mokyklą prie Meškuičių gimnazijos. Naisiuose bus Meškuičių gimnazijos skyrius“, – aiškino ji.

J. Šertvytienė sakė, kad lopšelių-darželių prijungimas prie mokyklų padės ir darželinukams bei jų tėvams lengviau apsispręsti dėl mokyklos pasirinkimo.

Rimantas PETRAVIČIUS

Redakcijos archyvo nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts
Skaityti daugiau

Pagalbos prašymas

Šiaulių apskrities policijos Šiaulių miesto ir rajono  komisariato pareigūnai ieško išėjusios iš namų ir negrįžusios 14-metės Evos Kostiajevaitės,…