Ar pėsčiųjų žūtys bei pilietinė akcija pagreitins sankryžos saugumo užtikrinimą?

Savaitraštis „Kuršėnų krašto žinios“ rašė apie tragišką įvykį Kuršėnuose – pavojingoje sankryžoje per beveik dvejus metus žuvo du žmonės. Spalio 25 d. Kuršėnų miesto seniūnaičiai kvietė kuršėniškius į akciją „Apšvieskime perėją“.

Seniūnaičiai kvietė apšviesti perėją

„Apšvieskime perėją! Penktadienį, spalio 25 d. 18.30 val. su žibintuvėliais ir ryškiaspalvėmis liemenėmis ateikime prie perėjos, esančios Ventos – Sodo gatvių sankryžoje. Mes norime gyventi saugiai ir nebijoti dėl savo vaikų, tėvų, draugų gyvybės eidami per šią pėsčiųjų perėją! Pažadai po pernai įvykusios tragiškos nelaimės buvo dalijami garsiai, tačiau prašymai rekonstruoti perėją vis dar neišgirsti. Kiek dar kuršėniškių turi žūti, kol bus imtasi spręsti problemą? Akciją organizuoja Kuršėnų seniūnaičiai“,- buvo rašoma kreipimesi.
Akcijai tikrai neliko abejingų – didžiulis būrys žmonių, apsirengusių ryškiaspalvėmis liemenėmis, su žibintuvėliais bei žvakutėmis, susirinko prie „žudike“  pramintos Ventos – Sodų gatvių sankryžos.

Tarybos narės kreipimasis

Abejingi akcijai nebuvo ir politikai. Jolita Šakočiuvienė, LR Seimo narės, Seimo pirmininko pirmosios pavaduotojos Rimos Baškienės padėjėja savo socialinėje paskyroje rašė: „Simboliška – šiandien, Konstitucijos dieną, Kuršėnuose prie „perėja- žudike“ pramintos perėjos Ventos – Sodo gatvių sankryžoje susirinko pilietiški žmonės. Pakviesti Kuršėnų miesto seniūnaičių, vilkėdami ryškiaspalvėmis liemenėmis, su žibintuvėliais rankose pasiryžome apšviesti nereguliuojamą perėją, kurioje dėl blogo apšvietimo per nepilnus du metus žuvo jau du pėstieji. Šia akcija norėjome priminti Kelių direkcijai jos vadovų duotą, bet nepradėtą įgyvendinti pažadą ( ir raštu !) rekonstruoti šią perėją per 2018-2019 m. Ir  atkreipti vairuotojų dėmesį, kad būtų atidesni važiuodami pro šią perėją. Matydama tiek daug atsakingų, susirūpinusių pėsčiųjų saugumu įvairaus amžiaus žmonių, pasiūliau seniūnaičiams pakviesti savanorius tamsiais rudens rytais nuo 7 iki 8 val. darbo dienomis budėti prie perėjos vilkint ryškias liemenes, su žibintuvėliais rankose. Sutinku ir pati mažiausiai vieną rytą per savaitę budėti prie perėjos. Mano darbdavė – kuršėniškė Seimo narė Rima Baškienė – pritaria visoms priemonėms, kurios garantuotų pėsčiųjų saugumą toje perėjoje iki ji bus rekonstruota ir neprieštarauja, kad pusvalandžiu vėliau atvykčiau į darbą priimamajame. Maža to, ji pasiryžusi griežtai reikalauti, kad Kelių direkcija kuo greičiau pradėtų įgyvendinti duotą pažadą rekonstruoti perėją, kad ji taptų saugi pėstiesiems.
Tad siūlau organizuoti akciją  „Budėkime, kol bus saugu“. Pareikalaukime, kad ir Kelių direkcija prisidėtų prie šios akcijos aprūpindama savanorius atšvaitais, kuriuos galėtume padovanoti per perėją einantiems be atšvaito. Atšvaitų dovanotų ir mūsų Seimo narė Rima Baškienė“.

Galbūt reikalai pajudės…

Ironiška,  jog turėjo žūti net du žmonės, kad Kelių direkcija susirūpintų pavojingos sankryžos saugumu. „Šiandien meras yra išvykęs į Vilnių, pas Kelių direkcijos vadovybę pasikalbėti, dar neaišku, kokie bus priimti sprendimai, ar bus pagreitintas saugumo užtikrinimas šioje sankryžoje. Pirmadienį buvome visi susirinkę, buvo atvykusi Seimo narė Rima Baškienė, tarėmės, ką daryti, judame visais kanalais. Kelių direkcijos vadovybė buvo atvykusi birželio mėnesį, akcentavome šios sankryžos saugumą, raštų yra prirašyta nemažai, kreipėsi ir patys gyventojai.  Gyventojai iš Kelių direkcijos taip pat gavo biurokratinį atsakymą, kad šiemet bus daromi techniniai sprendimai, ruošiamas projektas, kitąmet gal bus pradėti darbai. Kitąsyk mūsų prašymai ne visada pasiekia tikslą“,- spalio 30 dieną „Kuršėnų krašto žinių“ redakcijai sakė  Šiaulių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Česlovas Greičius.

Tad belieka laukti pozityvių sprendimų dėl perėjos saugumo užtikrinimo iš jos šeimininkės – Lietuvos automobilių kelių direkcijos.

„Kuršėnų krašto žinių“ redakcija

Total
0
Dalinasi
Related Posts