Puodžių karalių ir karalienę aplankė „Ryto suktinis“


Minint Lietuvos valstybės atkūrimo dieną – Vasario 16-ąją – tradicija tapusi Šiaulių rajono tautodailininkų paroda šiemet dėl pandemijos negalėjo pakviesti žiūrovų į Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro parodų sales Kuršėnuose, tačiau įspūdinga Šiaulių rajono tautodailės darbų ekspozicija Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre surengta ir ją galima pamatyti virtualiai. Minint Valstybės gimtadienį Šiaulių rajono tautodailininkus aplankė ir LRT laida „Ryto suktinis“ ir žymioji laidos vedėja, etnologė, muzikologė docentė Zita Kelmickaitė.

38 autoriai ir 202 jų kūriniai

Metinėje Šiaulių rajono tautodailininkų parodoje savo kūrinius eksponuoja 9 keramikai, 14 tekstilininkių, 4 tapytojai, 4 papuošalų kūrėjos, 4 medžio drožėjai, 3 karpinių meistrės, metalo dirbinių meistras, verbų rišėja ir pynėja iš vytelių. Iš viso parodoje dalyvaujantys 38 meistrai pateikė 202 savo darbus.

Etninės kultūros ir tradicinių amatų centro direktorė Birutė Poškienė pasidžiaugė, kad tokiu nelengvu laikmečiu žmonės kuria, stengiasi save realizuoti, atranda vis naujų formų.

„Man atrodo, kad mūsų meistrams karantinas įtakos neturi – kiekvienas darbas kurtas su meile, išglostytas, išpuoselėtas ir tik tada pateiktas mūsų visų džiaugsmui“, – kalbėjo Birutė Poškienė.

Šiais metais užderėjo tekstilininkių darbų: puikius kūrinius eksponuoja Regina Gapšienė, Virginija Šimkienė, Daiva Jocienė, Asta Urbelienė, Rasa Daukšienė, Sigita Lukienė, Marytė Janulienė, Liongina Šufinskienė, Vida Kelpšienė, Vida Kelpšienė, Rima Kislauskienė, Vitalija Dobravolskienė ir kt.

Tradiciškai keramikų pozicijų neužleidžia žinomi meistrai – Algimantas Tamašauskas, Alina Milašienė, Aistė Jakelaitytė, Asta Pigulevičienė, Vydmantas Vertelis, Virgilija Silvestras Šufinskienė, Terezija Danutė Vaišienė ir kt.
Nors medžio drožėjams atstovauja tik keturi meistrai, tačiau jų darbai solidūs, plastiški ir įsimenantys. Savo darbus metinėje parodoje eksponuoja Raimondas Baškys, Paulius Norvilius, Alvidas Paškauskas ir Mantas Sukuris.
Spalvų gausa pasižymi tapytojų darbai, kuriuos sukūrė eksponuoja Gintaras Daukša, Sigita Lukienė, Indira Zebčiukienė, Irena Vaišnorienė.

Įspūdingą stendą turi ir papuošalų kūrėjai – Kristina Steponavičiūtė, Edita Steponavičienė, Viktorija Steponavičiūtė, Daiva Stankienė.

Du darbus ekspozicijai pateikė metalo apdirbėjas Saulius Kavaliauskas. Po šešis darbus pristatė verbų pynėja – Audronė Vaitekūnienė ir pynėja iš vytelių Marytė Janulienė. Tradiciškai profesionalumu pasižymi karpinių meistrai – Alma Stugienė, Rasa Šiškuvienė ir Liongina Šufinskienė.

Etninės kultūros ir tradicinių amatų centro direktorė Birutė Poškienė pasidžiaugė išaugusiomis Šiaulių rajono tautodailininkų kūrybinėmis galiomis, amato, tradicijų išmanymu, kūrėjų talentu ir profesionalumu.

Svečiuose – „Ryto suktinis“ ir Zita Kelmickaitė

Vasario 16-osios  išvakarėse pas du žymiausius Kuršėnų keramikus – Puodžių karalių Vydmantą Vertelį ir Puodžių karalienę Virgiliją Silvestrą Šufinskienę apsilankė LRT televizijos laidos „Ryto suktinis“ kūrybinė grupė ir šios laidos vedėja etnologė, muzikologė, docentė Zita Kelmickaite. Žymiausių Kuršėnų keramikų dirbtuvėse buvo filmuojamos dvi laidos, kurios pasakos apie mūsų krašto meistrų kūrybą, pristatys juos visos Lietuvos televizijos žiūrovams. Zita Kelmickaitė prisipažino, kad jai labai svarbu aplankyti tuos žmones, kurie savo darbais, kūryba turi ką pasakyti, jie išsaugojo savo tėvų, senelių palikimą, atmintį, kūrybines tradicijas. Todėl, pasak Zitos Kelmickaitės, yra labai svarbu rodyti šiuos žmones ir jų kūrybą, kaip tautos tradicijų išsaugojimo pavyzdį.  Filmuojant pas keramikę Virgiliją Silvestrą Šufinskienę, kūrybinę grupę aplankė Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras. Jis pasveikino „Ryto suktinio“ kūrybinę grupę su Lietuvos valstybės atkūrimo dieną – Vasario 16-ąją, palinkėjo naujų kūrybinių sumanymų ir sėkmės.

Kultūros skyriaus specialistas Zigmas Ripinskis
Autoriaus nuotraukos

Total
0
Dalinasi
Related Posts