Projekto ,,Mobilūs iššūkiai” stovykla Šiaulių rajono jaunuoliams

Šių metų liepos 7–9 dienomis Šiaulių rajono jaunuoliai iš Šakynos, Varputėnų, Gruzdžių, Pakapės, Verbūnų, Raudėnų, Gilvyčių dalyvavo projekto „Mobilūs išŠŪKIAI“ stovykloje „Tavo vasaros iššūkis“. Stovykloje jaunuolių laukė patyriminio mokymosi veiklos, edukacijos, komandą stiprinančios veiklos, susitikimai su lektoriais, motyvatoriais, maisto gamyba gamtoje ir kt.

Pirmąją dieną aktyviausi jaunuoliai turėjo galimybę dalyvauti Šiaulių pasienio užkardos veiklose, susipažino su naudojamomis priemonėmis, darbo specifika, vėliau pareigūnai dalyvius vaišino kareiviška koše. Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnybos metodininkai darbui su jaunimu S. Staponkus, I. Šukytė organizavo aktyvius užsiėmimus, viktoriną, estafetes, pastabumo testus. Stovykloje dalyvavo ir su jaunuoliais bendravo Šiaulių rajono savivaldybės Jaunimo reikalų koordinatorė S. Dambrauskienė.

Dalyviai buvo supažindinti su kario profesija, turima amunicija, turėjo galimybę realiai pamatyti, iš ko susideda žygio kuprinė, kaip maskuotis gamtoje. Pokalbio metu buvo aptarta, kuo kiekvienas pilietis būtų naudingas savo kraštui, kaip galėtų padėti ir prisidėti kilus karinei grėsmei. Žaidžiant strateginius žaidimus buvo lavinami maskavimo ir žvalgymo įgūdžiai. Koncentracijos, akies-rankos koordinacijos, susikaupimo, taiklumo ir istorijos buvo mokomasi šaudant iš lanko. Buvo renkamas taikliausias stovyklautojas.

Antrąją stovyklos dieną projekto „Mobilūs išŠŪKIAI“ dalyviai galėjo labiau koncentruotis į save, meną, įvairias dirbtuvėles, rankdarbius ir kt. Jaunuoliai kokoso riešutų patys gaminosi puodelius, dalyvavo įvairiose kūrybinėse dirbtuvėse ir edukacijose. Stovyklautojai turėjo galimybę susipažinti su Žiemgalos žolininke L. Vaitekūniene. Žolininkė mokė jaunimą pasigaminti žolių pakabukus, smilkalus, puokštes, papasakojo apie jų reikšmes ir poveikį, išmokė paruošti žiemgališką senovinį patiekalą – kleckynę su spirgais.

Stovyklos „Tavo vasaros iššūkis“ metu stovyklautojus lepino saulė ir vanduo, vakarais prie laužo skambėjo dainos, juokai, žaidimai. Stovykloje jaunimas turėjo galimybę pažinti vieni kitus, bendradarbiauti, kurti ir ištirpinti tarpusavio nepažinimo sienas.

Veiklos organizuojamos pagal projektą „Mobilūs išŠŪKIAI“.

Projektą finansuoja Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, partnerio teisėmis prisideda Šiaulių rajono savivaldybė.


Total
0
Dalinasi
Related Posts