Profesorius Stasys Žirgulis ėmėsi restauruoti Šiaulių rajono literatūros muziejaus Naisiuose medalių kolekciją

Šiaulių rajono literatūros muziejuje, veikiančiame Naisiuose, apsilankęs vienas žinomiausių Lietuvos skulptorių profesorius Stasys Žirgulis apžiūrėjo ir atsirinko restauruoti dalį medalių iš čia saugomos medalių kolekcijos, skirtos žymiausiems literatams. Profesorius Stasys Žirgulis su meistrais atnaujino ir Poetų parko Sereikiuose, akmeninių plokščių užrašus.

Naisiuose ir Sereikiuose vienas žymiausių šalies skulptorių lankėsi kultūros mecenato, ūkininko Česlovo Karbauskio iniciatyva ir kvietimu.

Medalių kolekcija, pasak Šiaulių rajono literatūros muziejaus vadovės Ritos Žukauskienės, buvo nupirkta 1987 metais, atidarant Šiaulių rajono literatūros muziejų. Medaliai nuo temperatūros, drėgmės kaitos per laiką pakeitė išvaizdą, oksidavosi. Prof. Stasys Žirgulis sutiko medalius atnaujinti, o Č. Karbauskis sutiko finansuoti ir medalių atnaujinimo darbus.

Taip pat profesorius apsilankė ir Sereikių Poetų parke, kuris sutvarkytas pagal jo paties projektą bei su meistrais atnaujino užrašus ant akmens plokščių. Stasys Žirgulis yra ir P. Višinskio paminklo Šiauliuose autorius.

Šiaulių rajono savivaldybės vicemeras Eimantas Kirkutis padėkojo profesoriui Stasiui Žirguliui už dėmesį ir darbus Šiaulių rajonui.

Šiaulių rajono savivaldybės informacija

Ritos Žadeikytės nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts