Prisigėręs degtinės, kuršėniškis pas mamą nenuvažiavo – gavo laisvės atėmimo bausmę „lygtinai“

Praeitų metų lapkričio 19 d., pusvalandį po vidurnakčio, Kuršėnuose, Daugėlių gatvėje, policija sustabdė automobilį „Ford Mondeo“, kurį vairavo trisdešimtmetis vairuotojas E. P. Nors jau matėsi ir iš pažiūros, tačiau patikrinus blaivumą alkotesteriu, įsitikinta – „fordo“ vairuotojas gerokai išgėręs. Jis pirmo patikrinimo alkotesteriu metu įpūtė 2,27 promiles alkoholio, o po dvidešimties minučių – 2,06 promilės. Taškas šioje baudžiamojoje byloje buvo padėtas, priėmus nuosprendį, kuris dabar jau yra įsiteisėjęs.

Važiavo pas mamą

Teisme E. P. savo kaltę pripažino visiškai. Jis papasakojo, kad vakare su draugais gėrė garaže. Šiek tiek po vidurnakčio jis automobiliu „Ford Mondeo“ išvažiavo pas mamą. Nors kuršėniškis drąsiai sėdo prie vairo, prisiragavęs „velnio lašų“, jis niekada nebuvo įgijęs teisės vairuoti. Teismo posėdyje vyriškis prisipažino, kad gal net 10 kartų yra vairavęs, neturėdamas tam teisės. Kai E. P. pasiekė mamos namus, ji girto sūnaus neįsileido. Kuršėniškis tada pasuko atgal, užsibrėždamas tikslą pastatyti automobilį atgal į garažą. Deja, jam to padaryti nepavyko – netoli garažo jį sustabdė policijos pareigūnai.

Sėdo už vairo, ką tik išlenkęs stikliuką

Tą naktį girtas kuršėniškis automobiliu nuvažiavo apie 1,5 km. Prieš tai jis buvo gėręs degtinės. Teisme kaltinamasis sakė, kad nuo degtinės vartojimo iki išvažiavimo pas mamą buvo praėjusi maždaug valanda, o policijos pareigūnas, kurio parodymai yra byloje, tvirtino, jog po sustabdymo E. P. yra minėjęs, kad degtinę gėrė vos prieš 10 minučių. Jis teisinosi, kad teisės vairuoti transporto priemones neturėjo dėl to, kad jam nebuvo leista laikyti egzamino, kol nesusimokės jam paskirtų baudų. O jų yra daug. Be to, prieš maždaug 8 metus vyriškis buvo baustas už vairavimą, esant neblaiviam. Tada jam buvo uždrausta vairuoti 1 metus.

Žadėjo būti geras

E. P. pažadėjo daugiau be teisių nevairuoti. Vyras aiškino, kad bėdų dėl alkoholio vartojimo neturi, tačiau sutiktų būti Probacijos tarnybos pareigūnų kontroliuojamas, ar nevartoja alkoholio. Automobilį jis esą pirko ne sau, o gyvenimo draugei, kuri bando išlaikyti vairavimo egzaminą ir pati sėsti prie vairo. Deja, automobilis turės būti konfiskuotas ir su tuo E. P. sutiko. Iki byloje minimo įvykio E. P. turėjo darbą, bet po to buvo atleistas. Jis žadėjo, kad artimiausiu laiku įsidarbins ir pasistengs pasikeisti. Jis pageidavo, kad teismas paskirtų viešųjų darbų bausmę. Deja, teismas nusprendė kitaip.

Recidyvistas

Teismas nustatė, kad E. P. padarė vieną nesunkų nusikaltimą. Jis nusikalto, būdamas teistas 3 kartus. Tuo metu ankstesnis teistumas buvo neišnykęs, todėl E. P. baudžiamosios teisės vertinamas kaip recidyvistas. Jis daug kartų baustas administracine tvarka, taip pat ir už tai, kad daug kartų vairavo, neturėdamas tam teisės. Priimant nuosprendį, vyriškis nedirbo ir nebuvo registruotas Užimtumo tarnyboje. Nuspręsta, kad bausmės tikslai bus pasiekti, E. P. paskyrus laisvės atėmimo bausmę, kadangi jis yra recidyvistas ir nepadarė jokių išvadų iš ankstesnių teistumų, yra linkęs nepaisyti Kelių eismo taisyklių reikalavimų.

Kol kas „nesėdės“

Kaltinamojo asmenybėje rasta ir teigiamų savybių. Jis dar ikiteisminio tyrimo metu savo kaltę pripažino visiškai ir taip palengvino nusikaltimo ištyrimą. Teisme jis savo elgesį įvertino neigiamai. Kitų baudžiamųjų bylų jo atžvilgiu paskutiniu metu nebuvo iškelta. Jis pasižadėjo keisti gyvenimo būdą ir nebenusikalsti, greitu laiku pradėti dirbti. Dėl šių priežasčių teismas manė, jog bausmės tikslus galima pasiekti, atidėjus kaltinamajam E. P. paskirtos laisvės atėmimo bausmės vykdymą. Nuspręsta, kad elgesį laisvėje jam padės kontroliuoti teismo paskirti įpareigojimai.

Kaip vykdo įpareigojimus, stebi Probacijos tarnyba

Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmų teisėjo Broniaus Vinciūno nuosprendžiu E. P. pripažintas kaltu pagal Baudžiamojo kodekso 2811 straipsnio 1 dalį ir jam paskirtas laisvės atėmimas 4 mėnesiams. Šios bausmės vykdymas atidėtas 1 metams 6 mėnesiams. Tuo laikotarpiu kuršėniškiui paskirti įpareigojimai: dirbti arba būti registruotam Užimtumo tarnyboje; per 6 mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos sudalyvauti elgesio pataisos programoje;  neišvykti už gyvenamosios vietos miesto (rajono) ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo bei nevartoti psichiką veikiančių medžiagų (taip pat ir alkoholio). Taip pat jis dar 3 metus negalės teisėtai vairuoti automobilio, o automobilis „Ford Mondeo“, kuriuo neva rengėsi važinėti nuteistojo gyvenimo draugė, yra konfiskuotas valstybės nuosavybėn. Nuosprendis yra įsiteisėjęs ir pradėtas vykdyti. Nuteistojo priežiūrą vykdo Probacijos tarnyba. Nevykdydamas teismo skirtų įpareigojimų, E. P. rizikuoja „sėsti“ už grotų.

Rita Grigalienė

Asociatyvus nuotraukų koliažas

Total
0
Dalinasi
Related Posts