Nužudyto naujagimio motinai skirta medikų priežiūra

Šiaulių apygardos teismas paskelbė nutartį neviešame teisiamajame posėdyje išnagrinėtoje baudžiamojoje byloje dėl 5 dienų bejėgiškos būklės naujagimio nužudymo. Teismas pripažino, kad baudžiamojo įstatymo uždraustą veiką 25-erių nužudytojo motina padarė būdama nepakaltinama, ir  nutarė taikyti jai priverčiamąją medicinos priemonę – ambulatorinį stebėjimą pirminės psichikos sveikatos priežiūros sąlygomis pagal gyvenamąją vietą. 

Šių metų sausio 4 d. vieno daugiabučio namo bute Šiauliuose buvo rastas mirusio naujagimio kūnas. Ištyrus jo mirties aplinkybės nustatyta, kad 5 dienų kūdikis mirė prigėręs vandens. Atliekant ikiteisminį tyrimą įtarimai dėl bejėgiškos būklės naujagimio nužudymo buvo pareikšti nužudytojo motinai.  Vėliau pateiktoje specialisto išvadoje buvo nurodyta, kad dėl savo sveikatos būklės moteris nusikaltimo įvykdymo metu negalėjo suvokti veikos pavojingumo ir valdyti savo veiksmų.

Nors specialistai nerekomendavo taikyti gydymo, teismas, atsižvelgęs į padarytos veikos pavojingumą, psichikos sutrikimą bei jo sunkumą ir pavojų, kurį asmuo gali sukelti sau ar kitiems asmenims, atsiradus tam tikroms aplinkybėms, nusprendė taikyti ambulatorinį stebėjimą, kurio tikslingumas yra teismo peržiūrimas kas 6 mėnesius.    

Vytautas Jončas

Šiaulių apygardos teismo pirmininko padėjėjas ryšiams su visuomene ir žiniasklaida

Total
0
Dalinasi
Related Posts