Prie gaisrinės atidengta atminimo lentelė 


Pagrindinę Kuršėnų miesto gimtadienio šventės dieną prie Kuršėnų gaisrinės atidengta jubiliejinė atminimo lentelė „Atkurtos Lietuvos valstybei –100“.

Kelios minutės po vidurdienio negausus būrelis kuršėniškių ir miesto svečių susirinko prie Kuršėnų gaisrinės.

Istorikas Jonas Kiriliauskas susirinkusiems pasakojo trumpą Kuršėnų gaisrinės istorija. Pasak jo, 1886 metais Kuršėnuose buvo įkurta ugniagesių draugija.

„Tačiau ugniagesiai neturėjo savo pastato, o glaudėsi pašiūrėje Vytauto gatvėje. Po 1930-ųjų imta kalbėti apie tai, kad miestui reikalingas gaisrinės pastatas. 1935-1936 metais imta planuoti gaisrinės statybą, Ugniagesių draugijos ir miesto bendruomenės iniciatyva buvo pradėtos rinkti lėšos. Buvo įsigytas sklypas, tačiau trūko lėšų antram sklypui, nes ugniagesiai už savas lėšas įsigijo gaisrams gesinti skirtą automobilį. Pagaliau 1938 metais buvo pradėtos statybos. Tais pačiais metais pastatas buvo pastatytas. Nors jo vidus buvo įrenginėjamas dar ir 1939-aisiais, o vėliau kai kas buvo perstatyta jau po karo“, – pasakojo istorikas.

J. Kiriliausko žodžiais, pastatas buvo vienas iš moderniausių Lietuvoje. Čia buvo įrengtas centrinis šildymas, buitinės patalpos. Antrame aukšte buvo suplanuota įrengti kino teatrą, nes ugniagesiams reikėjo papildomų lėšų.

Istorikas užsiminė, jog statant gaisrinę lėšomis prisidėjo ir Kuršėnų valsčius.

„Šis pastatas įrodo, ką galima nuveikti, kai valdžia ranka rankon dirba kartu su bendruomene“, – sakė J. Kiriliauskas.

Jubiliejinę atminimo lentelę „Atkurtos Lietuvos 100“ atidengę rajono meras Antanas Bezaras ir Šiaulių APGV Kuršėnų komandos viršininko pavaduotojas Ričardas Kazlauskas pasidžiaugė, kad ši  lentelė primins visiems apie Lietuvos šimtmetį, o ir paties pastato 80-metę istoriją, miesto žmonių ir ugniagesių bendradarbiavimą jį statant.

Atidengtą jubiliejinę atminimo lentelę, kurioje užrašyta: „Atkurtai Lietuvos valstybei – 100. 1886 m. Kuršėnuose įkurta ugniagesių draugija. 1938 m. pastatytas gaisrinės pastatas“, pašventino ugniagesių kapelionas kunigas Donatas Klimašauskas.

Saulius JUŠKEVIČIUS

Total
0
Dalinasi
Related Posts