Prekybos centro darbuotojams surengė savo apatinio trikotažo pristatymą

Vasario 15 d. vieno Radviliškio prekybos centro darbą savo chuliganišku elgesiu sutrikdę vyrai eilinį kartą sulaukė teisėsaugos dėmesio. Jiems buvo  pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl viešosios tvarkos pažeidimo, kuris pastarosiomis dienomis jau baigtas. 38 metų radviliškiečiui teks baudžiamoji atsakomybė ir jo elgesį vertins bei bausmę skirs teismas, o 31 metų jo bendrininkas nubaustas administracine tvarka.

Kai minėtą dieną, apie 21 val., į parduotuvę įžengė trys vyrai, kurių du dėvėjo bokso pirštines, daugiau pirkėjų nebuvo. Vienas jų įsivėlė į diskusiją su apsaugininku dėl kaukės dėvėjimo, nes buvo be jos, kiti nuėjo į prekybos salę. Įtariama, kad pirmasis, kalbindamas apsaugos darbuotoją ir demonstruodamas jam bokso pirštines, turėjo atitraukti jo dėmesį nuo po parduotuvę vaikštančių vyrų, kad šie galėtų nugvelbti prekių. Juos parduotuvės apsaugininkas  pradėjo  atidžiai stebėti, o jį kalbinęs vyras iš parduotuvės pasišalino. Apsaugininkui situaciją kontroliuojant per vaizdo kameras, kilo pagrįstų įtarimų, kad vyrai bus prekių ne tik į pirkėjo krepšį prisidėję, bet ir į savo rankinę bei užantin įsikišę. Įtarimą kėlė vieno itin išsipūtusi striukė. Prieš savaitę jis buvo sulaikytas, kai pro šios parduotuvės kasą išėjo nesumokėję už prekes. Šįkart  jo, einančio pro kasą,  apsaugininkas paprašė užeiti į kabinetą ir leisti jį  patikrinti. Vyras įvairiais necenzūriniais žodeliais apsaugininką pasiuntė toli ir, mosuodamas bokso pirštinėmis apmautomis rankomis, jį pastūmė bei taikėsi smūgiuoti. Įsismarkavęs radviliškietis į darbą paleido ne tik rankas, bet ir kojas – spardė parduotuvės krepšelius, sieną, vaikų atrakcijai skirtą žaislinį arklį. Į incidentą įsitraukė ir jo draugas. Nors apsaugininkas pastarojo tikrinti nebuvo ketinęs, šis pradėjo šaukti, kad nieko neėmė ir ėmė išsirenginėti. Kaip vėliau jis paaiškino, iki apatinių kelnaičių išsirengė tam, kad įrodytų, jog jis nieko neturi pavogęs. Abu parduotuvės lankytojai elgėsi agresyviai ir neadekvačiai, todėl buvo kreiptasi pagalbos į policiją. Atvykę pareigūnai sulaikė nuolat radviliškiečių, ir ne tik jų, gyvenimą trikdančius Radviliškio gyventojus. Prekybos salėje buvo rastas numestas  šokoladų prigrūstas vyrams prikausantis krepšys.

38 ir 31 metų sulaikytieji – puikiai pažįstami teisėsaugininkams. Už vagystes, plėšimus, viešosios tvarkos pažeidimus daug kartų teistas 31-nerių metų parduotuvėje apsinuoginęs vyras iš bausmės atlikimo vietos į Radviliškį sugrįžo praėjusių metų kovą. Tada bausmę jis atliko taip pat už chuliganišką elgesį viešojoje vietoje – prie vienos kavinės sumušė vyrą, sulaužydamas jam žandikaulį. Grįžęs iš Pataisos namų, vyras trikdė ne tik vietos gyventojų ramybę. Spalį jam buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl vagystės bei turto sugadinimo Klaipėdoje.  Vyras  su bendrininku įtariami 200 tūkst. eurų vertės cigarečių vagyste iš vienos bendrovės.  Šių metų sausio pabaigoje neblaivus radviliškietis buvo atvesdintas į Radviliškio rajono policijos komisariatą administracinio nusižengimo protokolui surašyti. Vyras bendrauti su pareigūnais noro neturėjo, tad vėl surengė protestą. Tik šįsyk ne nuogą, o agresyvų – sugadino  komisariato durų apsaugines žaliuzes, kėdę ir ketino sprukti lauk, tačiau buvo sučiuptas. Už turto sugadinimą jam  pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Jo 38 metų draugas žinomas ne tik Lietuvos, bet ir užsienio teisėsaugininkams. Už vagystes ir viešosios tvarkos pažeidimus jis daug kartų teistas Ispanijoje, Vokietijoje, Švedijoje, Didžiojoje Britanijoje ir Lietuvoje. Šiuo metu jis su bendrininku yra įtariamieji ikiteisminiame tyrime dėl sausio 21 d. padaryto plėšimo Radviliškyje. Nuo jų nukentėjo 60-metis vyras, ankstų rytą automobiliu važiavęs namo. Kai du gatve ėję vyrai jo automobilį apmėtė sniego gniūžtėmis, susinervinęs vairuotojas išlipo lauk ir pamėgino gauti atsakymą į klausimą: „Ką darote?“. Atsakymo sulaukė kastuvo ir rankų smūgiais į galvą. Po suduotų smūgių radviliškietis nugriuvo ant žemės, o jį užpuolę asmenys įlindo į automobilį, paėmė ten buvusį krepšį su maisto dėžute, akiniais, vaistais bei kitais daiktais, ir pasišalino. Sulaikyti įtariamieji buvo neblaivūs. Kaip ir per paskutinį incidentą prekybos centre.

Vasario 15 d. sulaikytam 38 metų „boksininkui“ nustatytas 1,87 prom. Girtumas ir jis dėl viešosios tvarkos pažeidimo stos prieš teismą. Apatinio trikotažo demonstruotojui  nustatytas 1,27 prom. girtumas. Pastarojo organizme  buvo rasta ir metamfetamino. Ko gero, jis ir inspiravo apsinuoginimą viešojoje vietoje.  Už  psichotropinių  medžiagų vartojimą ir nedidelį viešosios tvarkos pažeidimą jis  nubaustas pagal Administracinių nusižengimų kodeksą  piniginėmis baudomis.

                      Filmuotą medžiagą rasite čia: https://youtu.be/hAC83PFepn8

                        Atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts
Skaityti daugiau
Gegužės 7 d. Šiaulių apskrities policija  žiniasklaidos atstovus profesinės šventės proga   kviečia į taktinius mokymus žurnalistams, kurie 13.30…