„Lukiečio“ startas „Baltijos kelyje“

Rugpjūčio 21-osios ryte startavo XXIX-asis tradicinis tarptautinis estafetinis bėgimas „Baltijos kelias“ – jau tapęs istoriniu bėgimu. Kupinas pagarbos ir ryžto bėgimas primena trijų Baltijos valstybių siekį atkurti Laisvę ir Nepriklausomybę.

Šiame bėgime startavo 30 bėgimo dalyvių: 25 lietuviai, 4 latviai ir 1 estas (4 moterys ir 26 vyrai). Tarp visų dalyvių startavo ir vienas mūsų rajono sporto klubo „Lukas“ narys Tadas Baranauskas. Bėgimas tradiciškai startavo Vilniuje Katedros aikštėje. Kaip visada prieš bėgimą dalyvius palaimino kunigas Ričardas Doveika, gero kelio palinkėjo Vilniaus meras Remigijus Šimašius. Pirmą kartą prie Vilniuje startavusių bėgikų prisijungė ir Estijos bėgikas. Šiais metais bėgimas buvo kitoks, nes dėl koronoviruso atėjo maža dalelė žmonių išlydėti į bėgimą, taip pat nedaug pasitikdavo ir miestuose bei kaimeliuose pro kuriuos bėgo. Gal dėl baimės jausmo.

„Lietuvoje bėgant kaip visada buvo karšta, bet po truputį, po truputį ir pasiekėme Panevėžį. Jame maloniai nustebino šeima ir draugai, kurie pasitiko su plakatu. Iškart atsirado papildomų jėgų. Per pirmą dieną nubėgau 48,9 km. Antra diena buvo kur kas sudėtingesnė, nes atsinaujino kojos skausmai, tad teko lėtinti tempą ir per dieną nubėgau šiek tiek mažiau – 40,1 km. Bėgant antros dienos finišo link lynojo. Tačiau belaukiant kito bėgimo etapo dar spėjome išsimaudyti jūroje. Dieną užbaigėme prie Salasgrivos miestelio mokyklos. Trečią dieną sveikata stebuklingai pagerėjo, ir kojos pradėjo nešti į prieki. Galbūt dėl to, kad visai šalia jautėsi „Baltijos kelio“ bėgimo finišas, liko vos 200 km. Vienu metu lydintys pareigūnai, kad būtų smagiau bėgti net muziką paleido per raciją. Paskutinę dieną nubėgau 68,5 km. Iš viso nubėgta 157,5 km. Finišavome kaip visada Lietuvos ambasadoje Taline. Taip pat sudalyvavome vienybės akcijoje „Už laisvą Baltarusiją“. Dalyviai buvo apdovanoti išskirtiniais medaliais ir pažymėjimais, pavaišinti kava, arbata, pyragais. Po visko laukė kelionė autobusu namo“, – pasakojo mūsų rajono atstovas T. Baranauskas.

Mūsų rajono sporto klubo atstovas buvo trečias, įveikęs daugiausiai kilometrų.

Arnas LUKOŠAITIS

Bėgimo dalyvių nuotr.

Lietuvos ambasados nuotr.

ERR.ee nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts