Prakaitas – nemalonus šiltų orų palydovas       

Šilti orai – viena iš priežasčių, dėl ko labiau prakaituojama. Padidėjusį prakaitavimą gali paskatinti  ir kiti kasdieniai veiksniai, tokie kaip mityba ar netinkamai pasirinkti drabužiai. Tačiau padidėjusio prakaitavimo ir dėl jo kylančių nepatogumų išvengti galima.

Higiena

Nemalonų prakaito kvapą sukelia ant odos esančios bakterijos, todėl pirmiausia, siekiant išvengti prakaitavimo ir nemalonaus jo sukeliamo kvapo, yra būtina laikytis higienos. Rekomenduojama ryte ir vakare nusiprausti duše ar vonioje.

Mityba

Netinkama mityba gali būti viena iš padidėjusio prakaitavimo priežasčių.  Šokolado, kavos, aštrių maisto produktų vartojimas skatina organizmo prakaitavimą. Siekiant to išvengti, patariama laikytis subalansuotos mitybos – mažiau vartoti kofeino turinčių bei aštraus maisto produktų, o aprūpinti organizmą jam reikalingais mineralais bei vitaminais. Rekomenduojama dažniau gerti žaliąją arbatą bei mineralinį vandenį, o mitybą papildyti daržovėmis, vaisiais, žuvimi.

Higienos priemonės

Norėdami išvengti nemalonaus prakaito kvapo, daugelis žmonių kasdien naudoja dezodorantus ir antiperspirantus. Būtina žinoti, kad dezodorantų sudėtyje yra alkoholio ir kvapiųjų medžiagų, kurios padeda išvengti nemalonaus prakaito kvapo, o antiperspirantai padeda kontroliuoti prakaitavimą ir padeda ilgiau išlaikyti švarumo pojūtį. Šias priemones patariama naudoti ant sausos ir švarios odos.

Apranga

Vasarą patariama dėvėti laisvus, nevaržančius kūno judesių drabužius. Rinkitės ne sintetinius, o orui pralaidžius rūbus, pasiūtus iš medvilnės, lino ar šilko. Rinkitės šviesesnių spalvų aprangą, nes tamsios spalvos sugeria karštį, dėl to labiau įkaistama ir prakaituojama.

Pagal spaudą

 

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts