Policijos  reidų rezultatai byloja, kad  Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimų paiso ne visi

Nuo šių metų sausio 1 d. įsigalioję Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimai nustatė  naują alkoholinių gėrimų pardavimo tvarką ir apribojo prekybos alkoholiniais gėrimais laiką.

Parduotuvėse alkoholiu dabar leidžiama prekiauti pirmadieniais-šeštadieniais nuo 10 valandos iki 20 valandos, o sekmadieniais – nuo 10 valandos iki 15 valandos. Užsukus į restoraną, kavinę ar kitą viešojo maitinimo įstaigą, pilstomų alkoholinių gėrimų  galima įsigyti ir tomis valandomis, kai parduotuvėse juo nebeprekiaujama. Tai yra pirmadieniais – šeštadieniais nuo 20, o sekmadieniais – nuo 15 valandos iki kitos dienos  10 valandos. Tačiau viešojo maitinimo vietoje visi alkoholiniai gėrimai po nurodyto laiko turi būti parduodami tik išpilstyti į vartojimui vietoje pritaikytą tarą – taures, bokalus, grafinus, ir  juos  vartoti leidžiama išskirtinai tik viešojo maitinimo vietoje,  išsinešti nevalia.

Sausį per reidus, skirtus šio įstatymo vykdymo kontrolei, Šiaulių apskrities policijos pareigūnai  nustatė 46 pažeidimus.

Joniškio rajono policijos komisariato pareigūnai dėl aptarnaujamos teritorijos specifikos –  jų rajonas ribojasi su Latvijos Respublika, kur Lietuvos įstatymai negalioja, didelį dėmesį skyrė   atvykstančių iš kaimyninės šalies transporto priemonių kontrolei. Siekdami nustatyti, ar jaunesni kaip 20 metų asmenys, iš Latvijos neveža alkoholinių gėrimų, patikrino apie pusantro šimto transporto priemonių, dar 84 automobiliai buvo patikrinti jaunimo susibūrimo vietose.   Už alkoholinių gėrimų ir kitų, naudojant spiritą, pagamintų svaigalų vartojimą ar turėjimą, kai tai daro ne jaunesni negu šešiolikos, bet jaunesni negu dvidešimt metų asmenys, buvo surašyti 7 administracinio nusižengimo protokolai. Už tai jaunuoliams teks  sumokėti baudą nuo dešimties iki keturiolikos eurų. Be to, siekiant nustatyti,  kaip laikomasi prekybos alkoholiu taisyklių,  Joniškio rajone buvo patikrintos 35 parduotuvės. Pažeidimų nenustatyta.

O štai Pakruojo rajone  prekybos ir viešojo maitinimo įmonės Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimus linkę ignoruoti. Už alkoholinių gėrimų pardavimą mažmeninės prekybos ir viešojo maitinimo vietose jaunesniems negu dvidešimt metų asmenims buvo surašyti keturi administracinių nusižengimų protokolai.  Įstatymas už tai numato  baudą nuo trisdešimt iki vieno šimto dvidešimt eurų.

Radviliškio rajone iš 67 patikrinimų beveik trečdalis baigėsi administracinio nusižengimo protokolais: 16-ka jų surašyta už alkoholinių gėrimų vartojimą ar turėjimą, kai tai darė jaunesni negu dvidešimt metų asmenys, 2 protokolai surašyti „geradariams“, nupirkusiems  ar perdavusiems alkoholį   20 metų dar neturintiems jaunuoliams.

Šiauliuose  fiksuoti kitokio pobūdžio pažeidimai, nes čia pareigūnai domėjosi, kaip Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimų paisoma  naktiniuose baruose, alkoholiu prekiaujančiuose visą naktį. Pasirodo, alkoholį iš jų išsinešti pratę lankytojai, tai darė ir ir po Naujų metų, kai įstatymas tą griežtai uždraudė.

Štai sausio 3-iosios vakare, apie 22 val., Patrulių rinktinės pareigūnams įkliuvo 21-nerių metų šiaulietis, kuris iš Aukštosios g. esančio baro išėjo nešinas dviem puslitrio talpos  plastikiniais  bokalais su alumi. Už tai, kad vaikinas, viešojo maitinimo įstaigoje įsigijęs pilstomo alkoholio draudžiamu laiku – po 20 val., jį išsinešė, jam buvo surašytas administracinio nusižengimo protokolas. Administracinių nusižengimų kodekso 484(1) straipsnis už tai numato baudą nuo keturiolikos iki trisdešimt eurų. Gali būti skirtas ir alkoholinių gėrimų konfiskavimas. Kadangi vaikinas buvo blaivus, jam buvo pasiūlyta susitaikyti su valstybe ir įteiktas administracinis nurodymas sumokėti pusę  minimalios baudos – 7 eurus.

Sausio 9 d. dar vienas įstatymo pažeidėjas buvo sulaikytas prie Tilžės g. esančio   baro. 44 metų  išpilstyta trauktine  iš baro nešinam vyrui policijos pareigūnai   dėl viešojo maitinimo vietoje įsigyto ir išnešto alkoholinio gėrimo  draudžiamu laiku irgi taikė administracinę atsakomybė ir skyrė 22 eurų baudą. Kadangi pažeidėjas buvo neblaivus, jam taikyti susitaikymo su valstybe, skiriant pusę minimalios baudos įstatymas nenumato.

Kitą  naktį prie prie to pačio baro su išpilstyto alaus plastikiniais bokalais patruliai sulaikė dar du neblaivius šiauliečius. Vidutinio girtumo vyrams skirtos taip pat 22 eurų baudos.

Iš viso sausio mėnesį Šiauliuose, prie naktinių barų, buvo sulaikyta 16 asmenų, nešinų bokalais įvairaus baruose išpilstyto alkoholio.  Kadangi vyrai pardavėjos įspėjimų alkoholio neišsinešti nepaisė, tad jiems teko pabendrauti su policijos pareigūnais, kurie jiems visiems  pradėjo administracinio nusižengimo bylas.

Policijos pareigūnų planuose – nauji reidai  Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimų  vykdymo kontrolei, ypač   dėmesį skiriant  įvairiems naktį veikiantiems barams ir kavinėms.

Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts
Skaityti daugiau

Agrastų auginimas

Agrastai, daugiamečiai kultūriniai uogakrūmiai. Uogos geltonos, žalios, raudonos, purpurinės, juodos. Sirpsta liepos ir rugpjūčio mėnesiais. Nereiklus uogakrūmis Lietuvoje…
Skaityti daugiau

Įdomieji šeštadieniai

Kuršėnų Daugėlių progimnazijoje vykdomas projektas „Įdomieji šeštadieniai“. Progimnazijos moksleiviai surengė vaikų turistinį žygį dviračiais ir grybavimo čempionatą Šilelyje……