Policija nėra instrumentas sutuoktiniams gąsdinti

Pamokyti vyrą policijos rankomis sumaniusi 26 metų pakruojietė pamoką gavo pati. Kreipimasis  į teisėsaugą dėl patirto smurto, kai realiai jo nebuvo, tik siekiant pamokyti sutuoktinį, traktuojamas kaip  melagingas pranešimas apie nebūtą nusikaltimą, už kurį yra numatyta baudžiamoji atsakomybė. Ir tai – ne vienintelis atvejis, kai moterys, piktnaudžiaudamos smurto artimoje  įstatymo numatytomis galiomis, surengia keršto akciją savo sutuoktiniams ir juos apkaltina nebūtais dalykais. Arba… Realiai smurtą patyrusi moteris, jau kitą dieną  susitaiko su smurtautoju, jam atleidžia,  pareigūnų meldžia jį grąžinti namo ir nebevykdyti baudžiamojo persekiojimo veiksmų, dievagojasi melu, kad ji vyrą apšmeižė. Tiesa visada greit išlenda į paviršių, tada ikiteisminis tyrimas vyrui  nutraukiamas ir dėl melo pradedamas baudžiamasis persekiojimas moteriai.  Todėl reikėtų įsisąmoninti, kad policija nėra instrumentas sutuoktiniams gąsdinti.

Minėta 26 metų pakruojietė į policiją kreipėsi praėjusių metų gruodžio 3 d. ir apkaltino savo vyrą išžaginimu. Nors ir keistai skamba, tačiau tokia situacija realiai galima, todėl Šiaulių apskrities policijos Sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos  pareigūnai dėl išžaginimo pradėjo ikiteisminį tyrimą, nusikalstama veika įtariamas vyras atsidūrė areštinėje, jam buvo pareikštas įtarimas.

Po keturių dienų moteris pradėjo porinti, kad jokios prievartos nebuvo, o lytiniai santykiai buvo savanoriški. Kilo klausimas: kada moteris melavo – ar kai kreipėsi į policiją, ar ikiteisminio tyrimo metu?

Ji pripažino, kad iš pat pradžių buvo pasirašytinai įspėta dėl baudžiamosios atsakomybės už melagingų parodymų davimą, tačiau nekreipė į tai dėmesio ir davė melagingus parodymus, kaltindama sutuoktinį fizinės prievartos naudojimu ir išžaginimu. Prasidėjus ikiteisminiam tyrimui, ji jau prašė šį procesą nutraukti, nes jos vyras yra nekaltas, tai ji padarė klaidą, dėl kurios  gailisi, ir labai nori, kad vyras grįžtų į namus. Ji net nutraukė skyrybų procesą, kuris ir tapo  sutuoktinių konflikto priežastimi. Incidento išvakarėse moteris vyrui pateikė jos inicijuotų skyrybų dokumentus. Tai vyrą labai nuliūdino. Prasidėjo santykių aiškinimasis dėl moters neištikimybės  ir  pinigų. Pasirodo, kol buvo geruoju, sutuoktiniai  naudojosi vienas kito banko mokėjimo kortelėmis bendrai,  o kai pradėjo pyktis, vyras iš  žmonos sąskaitos atsiėmė 1000 eurų, kuriuos ji prieš kurį laiką buvo paėmusi iš jo sąskaitos. Moteris pasijuto nuskriausta ir griebėsi melo. Norėdama pamokyti savo vyrą, ji iškvietė policijos pareigūnus ir sutuoktinį apkaltino išžaginimu.

Kai tokia tiesa išlindo į dienos šviesą, pareigūnams neliko nieko kito, kaip ikiteisminį tyrimą dėl išžaginimo nutraukti, o moteriai pradėti ikiteisminį tyrimą dėl melagingo pranešimo. Baudžiamasis kodeksas už tai numato viešuosius darbus arba baudą, arba laisvės atėmimą iki dvejų metų. Gelbėti situaciją ėmėsi moters anyta. Ji pateikė prašymą nutraukti ikiteisminį tyrimą  ir atleisti jos marčią  nuo baudžiamosios atsakomybės pagal jos laidavimą. Kadangi  pakruojietė  kaltę pripažino visiškai ir nuoširdžiai gailėjosi dėl savo veiksmų, teismas patvirtino prokuroro nutarimą dėl  atleidimo nuo  baudžiamosios atsakomybės. Anyta vieneriems metams tapo moters  laiduotoja  ir perėmė  ją savo atsakomybėn bei priežiūron.

Atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts