Kuršėniškiai raginti gyventi be tabako   

Rajono Visuomenės sveikatos biuras organizavo akcijas Šiaulių rajono mokyklose bei Kuršėnų miesto centre, skirtas Pasaulinei dienai be tabako.

Visuomenės sveikatos specialistai kvietė „Pūsti balioną, o ne dūmus“, „Keisti cigaretę į obuolį“. Skambant nerūkymą skatinantiems muzikiniams kūriniams, specialistai su dalyviais kalbėjosi apie rūkymo daromą žalą organizmui, akcentuojant širdies ir kraujagyslių ligas, tačiau neužmirštant ir kitų kenčiančių organų, teikė informaciją ir vaizdinė medžiagą apie tabako sukeliamus pavojus, ypač jaunam žmogui. Visi norintys galėjo pamatuoti savo kraujo spaudimą ar patikrinti plaučių užterštumą specialiuoju anglies monoksido analizatoriumi. Moksleiviai turėjo galimybę kurti ketureilius tema: „Rūkymui – NE“ ir už tai buvo apdovanoti biuro dovanėlėmis.

Šiųmetės Pasaulinės dienos be tabako tema – „Tabakas ir širdies ligos“. Taip siekiama atkreipti dėmesį į tabako ir tabako gaminių vartojimą, kaip labai svarbų veiksnį, sukeliantį insultą, širdies ir periferinių kraujagyslių ligas.

Pasaulinė sveikatos apsaugos organizacija 1987 metais paskelbė gegužės 31-ąją Pasauline diena be tabako. Šią dieną visi rūkantieji skatinami bent vieną dieną nerūkyti. Jos metu atkreipiamas visuomenės dėmesys į rūkymo žalą sveikatai bei kitas su tabako ir tabako gaminių vartojimu susijusias rizikas, viešai palaikomos iniciatyvos, susijusios su tabako ir tabako gaminių vartojimo mažinimu.

Skaistė GRIGYTĖ

Total
0
Dalinasi
Related Posts