Po to, kai rašėme: kada bus „sutramdyta“ pavojinga sankryža?

Per nepilnus dvejus metus Kuršėnuose, Ventos ir Sodų gatvių sankryžoje, pėsčiųjų perėjoje, žuvo du žmonės. Nežiūrint į pilietinę akciją „Apšvieskime sankryžą“ ir pačių gyventojų raginimus einant per šią sankryžą būti itin budriems bei atsargiems, dar vienos nelaimės nepavyko išvengti.

Policijos duomenimis, lapkričio 6 d., 6 val. 56 min., Kuršėnuose, Ventos ir Sodo gt. sankryžoje, pėsčiųjų perėjoje, taksi automobilis „Audi A6“, vairuojamas 60 m. vyro, kliudė ir sužalojo 54-erių metų neblaivų (0.94 prom.) pėsčiąjį.

Piktinamasi Kelių direkcijos abejingumu

„Šiandien rytą, prieš 7 valandą, – vėl skaudi nelaimė Kuršėnuose, perėjoje, kuri glemžiasi žmonių gyvybes ir sveikatą, glemžiasi žmonių gyvenimus ir likimus. Meras Antanas Bezaras jau nelaukė oficialios Lietuvos automobilių kelių direkcijos vadovo Vitalijaus Andrejevo darbo valandų pradžios! Dėkui Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkui Ramūnui Sarapui, Šiaulių miesto ir rajono policijos pareigūnams – jie budės šioje perėjoje. O juk dar vakar rytą, prieš 8 valandą, Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijos ministro patarėjas Jaroslav Kaminski jau sėdėjo Šiaulių rajono savivaldybės mero Antano Bezaro kabinete ir stebėjosi mero Antano Bezaro ir administracijos direktoriaus Gipoldo Karklelio įvardintomis esminėmis problemomis, kodėl vis neįstengiama įrengti saugumo priemonių Kuršėnuose esančioje pavojingoje perėjoje, kurioje per
nepilnus metus jau žuvo du žmonės! Kiek galima tyčiotis iš mūsų visų ir maitinti demagogijomis?!“,- rašoma Šiaulių rajono savivaldybės socialinėje paskyroje.

Iniciatyvos ėmėsi savivaldybė

Kol pavojingos sankryžos šeimininkė- Lietuvos automobilių kelių direkciją – tik galvoja apie saugumo kalnelių įrengimą, Šiaulių rajono savivaldybė savo iniciatyva ėmėsi ryžtingų veiksmų. Prie pavojingos perėjo jau pastatyti laikini LED šviestuvai, kol atsiras Kelių direkcijos pažadėti greičio ribojimo kalneliai. Nuošalyje neliko ir policija – kasdien ryte, nuo 7 iki 8.30 valandos, ir vakare, nuo 16 iki 17.30 valandos, budės policijos pareigūnai, kad gyventojams būtų saugu.

LR Seimo narės komentaras

LR Seimo narės, pirmosios Seimo pirmininko pavaduotojos R. Baškienės padėjėja, Šiaulių rajono savivaldybės tarybos narė J. Šakočiuvienė viešoje erdvėje pasidžiaugė pirmosiomis saugumo priemonėmis: „Prie nelaimingosios perėjos Ventos – Sodo g. sankryžoje šįryt jau budėjo net keturi mūsų „angelai sargai“. Ėmėsi visų saugumo priemonių: ir greitį nuo miesto pusės fiksavo, ir prie perėjos iš abiejų gatvės pusių budėjo. Šaunuoliai! Savivaldybės pastatytas stulpas prie perėjos dešinėje pusėje (nuo miesto) taip pat jau švietė šį rytą. Tikėkimės, nebebus daugiau skaudžių įvykių šioje perėjoje iki bus rekonstruota“.

Tik klausimas, kad perėja bus rekonstruota ir kada atsiras greičio ribojimo kalneliai.

“Kuršėnų krašto žinių“ informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts