Kuršėnai Nepriklausomybės atkūrimo dieną paminėjo jaunatviškai

Kovo 11-oji – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena – Kuršėnuose paminėta linksmai, jaunatviškai ir netradiciškai. Šventę miestiečiams surengė jaunimas.

Šventė prie Vyčio

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos renginiai prasidėjo Kuršėnų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje, kur buvo laikomos Šv. Mišios už tėvynę ir jos žmones. Susirinkusiems buvo priminta apie Lietuvos žmonių troškimą gyventi laisvoje ir nepriklausomoje šalyje, apie patirtas kančias sunkiais pokario metais, trėmimus ir sunkią tremtinio dalią toli nuo Tėvynės.

Po Mišių, eisena, kurios priekyje plevėsavo Trispalvės, Lietuvos istorinės, Kuršėnų tremtinių, Žemaitijos Skautų Organizacijos, Kuršėnų Perkūno draugovės, kai kurių partijų vėliavos, pasuko į tradicinę švenčių vietą prie Vyčio paminklo, kur jau nuo ryto skambėjo patriotinė muzika.

Skambant Lietuvos himnui, Kuršėnų Stasio Anglickio progimnazijos moksleiviai pakėlė Lietuvos valstybinę vėliavą.

Prie Vyčio paminklo buvo padėta gėlių. Visus paminėjimo dalyvius sveikino rajono meras Antanas Bezaras, kvietęs visus prisiminti žuvusius už Tėvynės laisvę, tačiau švęsti linksmai.

Paminėjime prie Vyčio paminklo dainomis džiugino S. Anglickio progimnazijos moksleiviai. Kuršėnų miesto mokymo įstaigų: Politechnikos mokyklos, S. Anglickio progimnazijos, Pavenčių mokyklos-daugiafunkcinio centro, Daugėlių pagrindinės mokyklos ir Lauryno Ivinskio gimnazijos moksleiviai išsakė savo mintis Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai.

Nuo Vyčio paminklo susirinkusieji patraukė Kultūros centro link.

Atidaryta paroda

Kultūros centro Parodų salėje atidaryta Kuršėnų meno mokyklos Dailės specialybės mokinių tapybos darbų paroda „30 žiedų Lietuvai“.

Susirinkusius į parodą pasveikino rajono vicemeras Česlovas Greičius, kuris pasidžiaugė jaunų menininkų ir jų mokytojų darbais.

„Buvo laikotarpis kai negalėjome švęsti. Kai mokyklose ir universitetuose mokėmės kalbėti tiesą puse lūpų. Čia susirinko kelios kartos, kurios prisimena vis kitokią Lietuvą. Džiugu, kad čia yra ir ta karta, kuri jau gimė Nepriklausomoje Lietuvoje.“, – sakė vicemeras sveikindamas visus su Nepriklausomybės atkūrimo diena.

Vicemeras parodos dalyviams dovanojo gyvų gėlių žiedų.

Susirinkusius su švente sveikino Seimo Pirmininko pirmosios pavaduotojos Rimos Baškienės padėjėja Ada Grakauskienė. Pasidžiaugusi gražia mokinių darbų paroda, ji atskleidė, kad visi darbai negrįšį mokyklą, o papuoš rajono įstaigų, įmonių, gydymo įstaigų interjerus. Seimo Pirmininko pirmosios pavaduotojos R. Baškienės vardu įteikė vardinius Seimo ženklelius „Lietuva 1918-1920-1990“ mokinių mokytojoms Daliai Jokubauskienei ir Indirai Zebčiukienei.

Mokinius ir jų mokytojas sveikino  Kuršėnų meno mokyklos direktorius Ramūnas Snarskis ir jo pavaduotoja Audronė Vaitiekūnienė.

Parodos organizatorių ir dalyvių vardu kalbėjo mokytoja D. Jokubauskienė.        

Šventė linksmai

Šventinį koncertą „Tik laisvi užaugom dideli“ dovanojo Kuršėnų lopšelių-darželių „Buratinas“, „Nykštukas“, „Eglutė“ ir Daugėlių lopšelio-darželio  auklėtiniai, Pavenčių mokyklos-daugiafunkcio centro, Stasio Anglickio progimnazijos, Daugėlių pagrindinės mokyklos, Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos, Kuršėnų politechnikos mokyklos moksleiviai, Kuršėnų meno mokyklos jaunių choras „Da Capo“, koncertinių kanklių ir akordeonistų ansambliai. Skambėjo dainos, skirtos Lietuvai, sukosi šokėjų poros.

Šventę vainikavo Dainos teatras „ Laura ir „Mažasis chameleonas“.

Po šventinio koncerto žiūrovai pabiro į Kultūros centro kiemelį, kur vyko akcija „Laisvės vėjo gūsis“.

Saulius JUŠKEVIČIUS

Sauliaus JUŠKEVIČIAUS nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts