Po rekonstrukcijos Kuršėnų gatvėse turėtų būti saugiau

Kuršėnuose jau prasidėjo T. Tilvyčio, V. Kudirkos, V. Dambrausko ir Kapų gatvių rekonstrukcija, o  V. Kudirkos, L. Ivinskio ir Užmiesčio gatvių sankryžoje pradėta įrenginėti žiedinė sankryža.

 

Rekonstruojamos gatvės

Kuršėniškiai jau pastebėjo, kad sunkiau pravažiuoti V. Dambrausko, V. Kudirkos gatvėmis. Jose daug kelininkų technikos, ardomi šaligatviai, klojami borteliai, o netrukus bus klojamos ir šaligatvio plytelės.

Sparčiausiai darbai vyksta V. Dambrausko gatvėje, kur dar praėjusio mėnesio pabaigoje darbus atliekantys Valstybės įmonės „Kelių priežiūra“ darbininkai pradėjo ardyti šaligatvio plyteles, o dabar jau ėmėsi kloti bortelius. Kol leidžia orai įmonės kelininkai dirba pilnu pajėgumu. Pradėtas tvarkyti ir V. Kudirkos gatvės apšvietimas.

Pasak Turto valdymo skyriaus vedėjo Alfredo Budrio, prieš mėnesį Kuršėnuose pradėti įgyvendinti du projektai, finansuojami iš Europos Sąjungos lėšų.

V. Kudirkos, T. Tilvyčio, V. Dambrausko ir Kapų gatvių rekonstrukcijos projekte bus sutvarkytos šios gatvės, įrengtas naujas apšvietimas, šaligatviai, atsiras ir šaligatvis judrioje Kapų gatvėje, kuria į Stasio Anglickio mokyklą traukia nemažai mokinių. Bus sutvarkytas ir pravažiavimas pro mokyklą, jungiantis V. Dambrausko ir Kapų gatves. Čia taip pat bus įrengtas šaligatvis, apšvietimas bei paklota nauja asfalto danga.

Pasak vedėjo, permainų sulauks ir T. Tilvyčio gatvė, kur bus įrengtas šaligatvis, sutvarkyta gatvės danga, o darbai šiose gatvėse turėtų būti baigti 2020-ųjų birželio viduryje.

Įrenginėjamas žiedas

Tačiau tai tik vienas projektas. Kartu su juo įgyvendinamas ir „Eismo saugumo priemonių gerinimo Šiaulių rajone“ projektas. Įgyvendinant jį, V. Kudirkos, Užmiesčio, L. Ivinskio gatvių sankryžoje, šalia L. Ivinskio gimnazijos ir S. Anglickio mokyklos bei senųjų miesto kapinių bus įrengtas žiedas.

Kuršėniškiai jau ne vienerius metus skundėsi, kad ši sankryža labai pavojinga, didelis judėjimas, į mokyklas skuba mokiniai, todėl reikalinga pasirūpinti saugumu.

Pasak Turto valdymo skyriaus vyriausiosios specialistės Vaidos Pielikienės, po sankryža bus įrengti  lietaus kanalizacijos tinklai, apšvietimas, šaligatviai.

„Darbai šioje sankryžoje bus baigti kitų metų liepos mėnesį ir kainuos kiek daugiau nei 174 tūkstančiai eurų. UAB „Šiaulių plentas“ kelininkai, jei leis oro sąlygos, dirbs iki gruodžio vidurio, o vėliau darbus atnaujins išėjus pašalui“, – sakė specialistė.

Pasak jo, nemažai darbų planuojama atlikti dar šiemet. Bus pakloti ryšių bei lietaus kanalizacijos  tinklai, įrengtas apšvietimas.

Kuršėnuose šiuo metu rekonstruojama ir Darbo gatvė. Darbai čia artėja prie pabaigos. Pradėta tvarkyti atkarpa nuo Vydūno iki Vytauto gatvių.

Saulius JUŠKEVIČIUS

Total
0
Dalinasi
Related Posts
Skaityti daugiau

Orai 

Birželio 22-28 dienomis bus permainingi orai, dažnai lynos, kai kur lis trumpai, o kitur lietus bus intensyvesnis. Tik…