Po nuosprendžio, atskleidusio Šiaulių miesto Nakvynės namų realybę, – klausimai savivaldybei

Anksčiau esame rašę, kad Šiaulių nakvynės namuose adresu Kauno g. 6, įvyko konfliktas tarp ten gyvenančių vyrų, pasibaigęs baudžiamąja byla bei nuosprendžiu ten gyvenusiam kuršėniečiui. Muštynės įvyko šių metų vasario 20 d. naktį. Šis vyrukas, gimęs 1992 m., prieš tai gyvenęs Kuršėnuose, buvo sumuštas tualete keleto nakvynės namų gyventojų. Jo galvą buvo bandoma panardinti į klozetą. Po to tas pats jaunas vyras, keršydamas dėl patirtos skriaudos, sumušė vieną iš vyrų, buvusių tualete, kai jis buvo mušamas.

Smurto niekas nepastebėjo?

Sumuštasis kurį laiką po suduotų smūgių laiką leido savo kambaryje, nors sveikatos būklė buvo sudėtinga – vėliau jam nustatytas sunkus sveikatos sutrikdymas. Nuteistajam, kuris pats buvo „auklėjamas“ smurtu, skirta laisvės atėmimo bausmė. Iš nuosprendžio aiškėja, kad nakvynės namuose yra vaizdo stebėjimo kameros, bet tuo atveju kažkodėl iš karto nebuvo reaguojama į vykstančius konfliktus… Šiaulių miesto savivaldybės Socialinių paslaugų skyriaus paklausėme, kodėl taip įvyko.

Teigė muštynių nematę

Šiaulių miesto Laikino apnakvindinimo tarnyba informavo, kad 2024 m. vasario 20 d. įvykis vyko naktį įstaigos antro aukšto tualete, kur nėra vaizdo stebėjimo kamerų. Vaizdo stebėjimo kameros koridoriuje ir kambariuose užfiksavo, kad minėtas nukentėjusysis, išėjęs iš tualeto, nuėjo į kambarį, atsigulė ir gulėjo jam priskirtoje lovoje. Budėtojui niekas neatėjo pranešti, kad tualete vyko muštynės ir pats nukentėjusysis niekam iš darbuotojų apie tai nepasisakė. Apie įvykį darbuotojas sužinojo tik ryte, nuėjęs į kambarį žadinti gyventojų, todėl tik tada buvo iškviesta greitoji medicinos tarnyba.

Tarnybos kviečiamos dažnai – nakvoja apsvaigę asmenys

Šiaulių miesto savivaldybės Socialinių paslaugų centras informavo, kad Nakvynės namuose, adresu Kauno g. 6, teikiamos laikino apnakvindinimo paslaugos. Tai nakvynės ir būtinųjų paslaugų (asmens higienos, buitinių) suteikimas asmenims, kurie yra benamiai, smurto artimoje aplinkoje pavojų keliantys asmenys, kurie yra apsvaigę nuo alkoholio, narkotinių, psichotropinių ar toksinių medžiagų, esant krizinei situacijai ir pan., jei, nesuteikus šių paslaugų, kyla grėsmė jų sveikatai ar gyvybei. Asmeniui laikinas apnakvindinimas teikiamas, kai į Nakvynės namus kreipiasi pats, yra pristatomas policijos ar greitosios medicinos pagalbos tarnybų. Asmuo, norintis gauti laikiną apnakvindinimą, atvykęs į šiuos namus, budėtojui pateikia asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Esant nenumatytiems atvejams, paslauga gali būti teikiama ir be asmens tapatybę patvirtinančio dokumento. Rašytiniame savivaldybės atstovo atsakyme nurodoma, kad į Nakvynės namus policijos ir greitosios medicinos pagalbos tarnybos yra kviečiamos dažnai, kadangi paslauga teikiama ir apsvaigusiems nuo alkoholio bei kitų psichotropinių medžiagų.

Darbuotojai yra, paslaugos teikiamos

Vis tik Nakvynės namų Kauno gatvėje gyventojai niekada nėra paliekami vieni – čia dirba budėtojas, individualios priežiūros darbuotojas. Socialinis darbuotojas pagal poreikį suteikia informavimo, konsultavimo, tarpininkavimo ir kitas socialines paslaugas. Asmenys, nakvojantys šiuose namuose, gali naudotis higienos (dušu, tualetu), virtuvės, skalbimo mašinos ir kitomis paslaugomis pagal nustatytą tvarką. Asmenims vietos pernakvoti yra suteikiamos bendruose kambariuose. Budėtojas asmeniui nurodo konkretų kambario numerį, kuriame tuo metu yra laisva vieta. Laikino apnakvindinimo paslauga šaltuoju metų laiku naudojasi vidutiniškai 25-38 paslaugos gavėjai, šiltuoju metų laiku – vidutiniškai 15-25 paslaugos gavėjai. 2024 m. vasario 20 d. paslauga naudojosi 32 paslaugos gavėjai. 

Rita Grigalienė

asociatyvi nuotrauka

Total
0
Dalinasi
Related Posts