Planuotas sukčiavimas transformavosi į plėšimą

Du daugiau negu po dešimt kartų teisti šiauliečiai, praėjusių metų spalį sumanę gauti pinigų, juos apgaule išviliodami iš senolės,   prieš teismą stos dėl brutalaus jos apiplėšimo, kurio metu iš senjorės buvo pagrobta 230 eurų ir du perlų vėriniai  su apyrankėmis, kurių bendra vertė -1270 eurų.

Šiaulių apskrities policijos Sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnams tirti šį nusikaltimą buvo nelengva, nes šoką patyrusiai 88 metų nukentėjusiajai sunkiai sekėsi apibūdinti įtariamuosius.  Pirminė informacija buvo, jog moterį apiplėšė du 16-17 metų  vaikinai. Kaip paaiškėjo vėliau, nurodytas įtariamųjų amžius gerokai neatitiko realaus įtariamųjų amžiaus, kuris siekė jau per trisdešimt. Vis dėl to tyrėjams,  pasitelkusiems kriminalinės žvalgybos  priemones, po dviejų su puse mėnesio pavyko   sulaikyti pirmąjį įtariamąjį. Netrukus buvo nustatytas ir antras įtariamasis, kuris surastas Marijampolės pataisos namuose, nes buvo nuteistas  ir atliko bausmę už kitus nusikaltimus.

Ši istorija prasidėjo telefoniniu skambučiu. Radviliškio rajone, Šaukoto miestelyje, gyvenančiai  senolei paskambinęs vyras prisistatė policijos pareigūnu ir pranešė, kad jos dukra nuo laiptų nuvertė mergaitę ir patirtiems jos sužalojimams kompensuoti reikia sumokėti    4000 eurų. Moteris pasakė, kad turi tik 2000 eurų, nors realiai ji teturėjo 200 eurų, tačiau netikėta žinia ir išgąstis dėl į bėdą patekusios dukros ją išmušė iš vėžių ir ji įvardino sumą, kurios neturėjo. Be to, dar nurodė ir savo gyvenamąją vietą. Pokalbio liudininku tapęs pas senolę užėjęs kaimynas iš karto suprato, kad skambina aferistai ir, paprotinęs moterį  jokių pinigų niekam neduoti, išėjo.

Tačiau po kurio laiko vyras pas  kaimynę grįžo ir rado užrakintas  duris. Į beldimą niekas neatsiliepė. Netrukus jis išvydo nuo namo sprunkančias žmogystas. Kaimynas bandė juos vytis,  tačiau nesėkmingai. Tada jis nepažįstamuosius mėgino sučiupti, vydamasis  automobiliu, bet jaunuoliai įbėgo į miškelį ir jame dingo.

Į įvykio vietą iškviesti  Radviliškio rajono policijos komisariato pareigūnai  išnaršė  miškelį, į kurį  įbėgo jaunuoliai, apvažiavo kaimo apylinkes, visas negyvenamas sodybos, tačiau nei kokio nors įtartino automobilio, nei įtartinų asmenų nerado.

Tyrimo metu paaiškėjo, kad, senjorė, norėdama eiti lauk,  pravėrė namo duris ir tarpdury pamatė du vyrus, kurie po telefoninio pokalbio tikėjosi iš senolės gauti 2000 eurų „jos dukters sužalotos mergaitės patirtiems sužalojimams kompensuoti“.  Kai pinigėlius duoti moteris atsisakė, o dar paaiškėjo, kad 2000 eurų ji net neturi, įsibrovėliai parvertė ją ant sofos, surišo rankas virve, užrišo burną šaliku ir, grasindami padegti namus,  reikalavo pinigų.  Vienas moterį laikė, kitas naršė po namus, ieškodamas pinigų. Jų laimikis buvo   230 eurų ir 1270 eurų vertės papuošalai.

Nusikalstama veika įtariamiems  32 ir 34 metų šiauliečiams pareikšti įtarimai dėl plėšimo, o pastarajam – dar ir įtarimas dėl neteisėto disponavimo šaunamuoju ginklu bei šaudmenimis, nes kratos metu jo namuose rastas  dujinis-garsinis pistoletas „Ekol Major“  bei du 9 mm kalibro dujiniai-garsiniai šoviniai, kuriems laikyti leidimo jis neturėjo.

 
                      Atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts
Skaityti daugiau

Orai 

 Birželio 1-7 dienomis laikysis sausi, šilti ir saulėti orai. Tačiau savaitės viduryje trumpam atvės, o pučiant šiauriniam ar…
Skaityti daugiau

Bibliotekos renginys

Balandžio 29 d. 17 val. kviečiame stebėti tiesioginę transliaciją per Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Facebook puslapį. Pradedant įgyvendinti…