Pirmas žingsnis imant paskolą – paskolų palyginimas

Jei imate asmeninę paskolą ar greitąjį kreditą, turite įsitikinti, kad iš kreditoriaus gaunate geriausią įmanomą pasiūlymą. Galų gale, pinigų skolinimasis visada turi savo kainą, tačiau kuo mažesnė bendra paskolos kaina, tuo lengviau bus gyventi ir paskolą gražinti. Vis dėlto rasti tinkamą paskolą ne visada taip paprasta, kaip atrodo, nes sprendžiant, iš kurio kreditoriaus skolintis, reikia daug ką apgalvoti ir suprasti.

Dalinamės 5 paprastais, praktiškais ir efektyviais patarimais, kaip pasirinkti tinkamą kreditorių ir paskolą ir kodėl paskolų palyginimas yra svarbus.

1. Gaukite pasiūlymus iš mažiausiai trijų kreditorių ar net daugiau

Daugelis skolintojų siūlo asmenines paskolas. Tai ir greitųjų kreditų įmonės, bankai, kredito unijos ir tarpusavio skolinimo platformos. Skirtingų skolintojų palūkanų normos, grąžinimo terminai, mokesčiai ir laikas, reikalingas paskoloms suteikti, gali labai skirtis, todėl siekiant gauti paskolą, pirmiausia svarbu gauti skirtingų kreditorių pasiūlymus. Siekite gauti pasiūlymus iš mažiausiai trijų skolintojų, bet pageidautina iš kuo daugiau.

2. Ieškokite skolintojų, kurie leistų palyginti paskolų pasiūlymus be sudėtingų užklausų

Paskolas palyginti galima lankantis skirtinguose kreditorių portaluose ir išsirinkus informaciją lyginti „rankiniu būdu“. Tačiau toks metodas pasenes. Daugelis skolintojų ir internetinių paskolų palyginimo įrankių leidžia jums gauti išankstinį asmeninių paskolų patvirtinimą ir sužinoti savo palūkanų normą bei sąlygas vos kelių mygtukų paspaudimu.

Pateikiate savo asmens kodą ir kitą pagrindinę informaciją, skolintojas atlieka kredito reitingo patikrinimą ir pateikia asmeninį pasiūlymą pagal jūsų konkrečią finansinę situaciją. Taip sužinosite, kokia palūkanų norma bei paskolos sąlygos jums siūlomos.

3. Įsitikinkite, kad visada lyginate lygiaverčius dalykus

Lygindami kelių skolintojų paskolų pasiūlymus, įsitikinkite, kad sąlygų tipai (pvz., paskolos terminas ir palūkanų normos) yra panašios, o ne tik mėnesinė įmoka. Pavyzdžiui, jei vienas skolintojas siūlo mažesnes mėnesines įmokas, bet ilgesnį grąžinimo grafiką, iš viso už tą paskolą galite būti skolingi daugiau nei už paskolą su didesnėmis mėnesinėmis įmokomis dėl papildomų palūkanų, kurias mokėsite.

Kitas svarbus dalykas, į kurį reikia atkreipti dėmesį, yra tai, ar abu skolintojai siūlo fiksuotų palūkanų paskolas (paskolas, kurių palūkanų norma nesikeičia). Paskolų su kintamomis palūkanomis pradinės palūkanų normos paprastai yra mažesnės nei paskolų su fiksuotomis palūkanomis. Paskola gali atrodyti kaip geresnis pasiūlymas dėl šios mažesnės palūkanų normos. Tačiau su kintamų palūkanų paskola prisiimate didesnę riziką, nes grąžinant gali padidėti palūkanų norma. Kai palūkanų norma didėja, didėja visos paskolos išlaidos, taip pat ir mėnesiniai mokėjimai.

Pasitaiko situacijų, kai kintamų palūkanų paskola yra prasminga, ypač jei planuojate grąžinti paskolą anksčiau laiko ir galite sau leisti didesnius mokėjimus. Tačiau jūs norite palyginti paskolas su tos pačios rūšies palūkanų normų struktūra, kad galėtumėte gauti geriausią fiksuotos arba kintamos palūkanų paskolos pasiūlymą.

4. Pažiūrėkite į visas išlaidas

Kadangi norite, kad skolinimosi išlaidos būtų kuo mažesnės, prasminga ieškoti tokios paskolos, kuri pasiūlytų mažiausias bendras išlaidas, įskaitant mokesčius ir palūkanų normas. Žvelgdami į normas, palyginkite metinę procentinę palūkanų normą, o ne tik palūkanų normą.

Jums turėtų būti svarbu kokią bendrą palūkanų normą mokėsite per metus už paskolos gavimą. Jūsų skolintojas taip pat turėtų nurodyti visas palūkanas, kurias mokėsite per visą paskolos laikotarpį. Tam įtakos turės paskolos mokėjimo terminas, taip pat palūkanų sudėties dažnumas. Žinodami bendrą palūkanų sumą, kurią mokėsite, galėsite pasirinkti paskolą, kuri galiausiai jums kainuos mažiausiai. Ir tai yra geriau nei sutelkti dėmesį tik į mėnesines įmokas ar metines palūkanų normas, kurios gali sudaryti klaidinantį vaizdą, jei vienos paskolos grąžinimo terminas ilgesnis arba mokesčiai didesni nei kitos.

5. Perskaitykite sąlygas smulkiu šriftu

Jūs tiesiog privalote perskaityti bet kokios paskolos sutartį ir ypač kas parašyta smulkiu šriftu, kad sužinotumėte visas smulkmenas, dėl kurių gali atsirasti papildomų išlaidų.

Pavyzdžiui, kai kurie kreditoriai taiko baudas už išankstinį paskolos gražinimą. Tokiu atveju, jei norėtumėte grąžinti paskolą anksčiau laiko, už tą paskolą mokėtumėte daugiau nei už panašią paskolą be išankstinio mokėjimo mokesčio. Kai kurie kintamų palūkanų skolintojai gali koreguoti palūkanų normas dažniau nei kiti, o tai padidina riziką, kad palūkanų normos per grąžinimo laikotarpį dažnai kils.

Turite visiškai suprasti savo paskolą, kad žinotumėte visą riziką ir galimus mokesčius, kuriuos galite patirti. Tik tada galėsite visiškai pagrįstai pasirinkti, kuris skolintojas iš tikrųjų yra geriausias.

Teisingas paskolų palyginimas visada vertas pastangų

Svarbu skirti laiko paskolų pasiūlymų palyginimui, nes kai kurie skolintojai siūlo žymiai geresnius pasiūlymus nei kiti. Nenorite mokėti daugiau, nei reikia, todėl siekdami gauti paskolą vadovaukitės šiais patarimais.

Total
0
Dalinasi