Naujausia informacija apie paskolų refinansavimą 2024-aisiais

2024-ųjų metai tebėra itin palankūs asmenims, kurie siekia sumažinti turimos būsto paskolos maržą. Ši situacija, kuria gali būti pravartu pasinaudoti, tęsiasi nuo praėjusių metų. Būtent tuomet marža –nekintanti palūkanų dalis – reikšmingai sumažėjo.

Kas yra paskolos refinansavimas?

Refinansuoti paskolą, tai – paimti naują paskolą, kuria būtų padengiami anksčiau paimtų paskolų finansiniai įsipareigojimai. Toks sprendimas dažniausiai priimamas tais atvejais, kai, pavyzdžiui, susiduriama su sunkumais sumokėti mėnesines įmokas arba tuomet, kai rinkoje atsiranda galimybė rinktis paskolas su mažesne marža. Mažesnė marža reiškia mažesnę palūkanų normą. Vadinasi, už paskolą reikia mokėti mažiau. Tad jeigu minėta galimybe dar nepasinaudojote, nedelskite ir refinansuokite savo paskolą pasinaudodami kone geriausiomis sąlygomis.

Svarbu apskaičiuoti, ar refinansavimas bus naudingas

Nors ir maržos sumažėjimas šiais metais tebesignalizuoja apie tinkamą metą refinansuoti paskolą, tačiau priimtas sprendimas ne visuomet gali pasiteisinti. Todėl itin svarbu tiksliai apskaičiuoti, ar jūsų konkrečiu atveju paskolos refinansavimas atneš naudos. Kitaip tariant, turite išsiaiškinti, ar naujo kredito refinansavimo kaina ir su juo susijusių išlaidų (nekilnojamojo turto vertinimo išlaidos, sutarties sudarymo mokestis, pažyma hipotekos sutarčiai, jos įregistravimo ir įkeitimo mokesčiai, notaro išlaidos ir kt.) suma bus mažesnė nei jūsų turimo kredito kaina pagal sudarytą sutartį.

Kaip vyksta turimos paskolos refinansavimas?

Refinansavimo eiga yra pakankamai paprasta. Visų pirma, turite pasiimti naują kreditą. Svarbu, kad jis būtų imamas iš geriausias sąlygas siūlančio kredito davėjo. Todėl nesirinkite pirmo pasitaikiusio varianto, o kruopščiai ištyrinėkite rinką tam, kad iš priimto sprendimo pelnytumėte daugiausiai naudos.

Pasirinkus banką ar kitą kreditą teikiančią įstaigą, vyksta įprasta tolimesnė procesų eiga: vertinamas vartotojo kreditingumas, nekilnojamo turto vertė, tikrinami reikalingi dokumentai. Kreditą teikiančiai įstaigai taip pat reikalinga pateikti pažymą iš pirmojo kreditoriaus, kurioje būtų pažymėta informacija apie neišmokėtą kredito dalį.

Išpildžius visus naujo kredito davėjo reikalavimus bei pateikus reikiamus dokumentus, gausite naują paskolą. Ją panaudoję pirmajai paskolai finansuoti atsiskaitysite su pirmuoju kreditoriumi. Tai reiškia, kad formaliai – kreditą pirmajam kreditoriui grąžinsite anksčiau laiko. O toliau tęsite paskolos mokėjimą antrajam kreditoriui, tačiau jau geresnėmis sąlygomis, nei turėjote anksčiau.

Ką daryti, jeigu susidūrėte su nestandartine situacija?

Tokiais atvejais, kai nesate tikri dėl sprendimo naudos ir jo rezultatų ateityje, pasikonsultuokite su specialistais. Jeigu turite galimybę, savo situaciją pristatykite bent 2-3 savo srities profesionalams. Tokiu būdu galėsite palyginti jų įžvalgas, duotus patarimus ir pagal juos priimti tinkamiausią sprendimą. Kitu atveju, jeigu nesate pakankamai įsigilinęs į sąlygas ir nesate kompetentingas numatyti visas galimas nesėkmes, galite susidurti su situacija, kuri privers nusivilti. Kitaip tariant, rezultatas gali jums neatnešti tokios naudos, kokios tikėjotės gausiantys prieš priimdami sprendimą refinansuoti turimą paskolą.

Total
0
Dalinasi