Pirmą kartą Lietuvoje pritaikytas naujas kriminalistinis metodas – kraujo pėdsakų rašto tyrimas, padėjo identifikuoti nužudymu įtariamą asmenį

Pirmą kartą Lietuvoje pritaikytas naujas kriminalistinis metodas – kraujo pėdsakų rašto tyrimas,  padėjo identifikuoti nužudymu įtariamą asmenį

Šiaulių apskrities policijos Sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai kartu su ikiteisminį tyrimą kuruojančia prokurore baigė tirti ir  teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje  kolegos nužudymu kaltinamas 50-metis Pakruojo rajono gyventojas.

Balandžio 11-osios naktį pagal iškvietimą į Pakruojo rajone esantį Guostagalio  kaimą atvykę policijos pareigūnai viename gyvenamajame name rado du vyrus. Vienas jų buvo neblaivus, o kitas gulėjo fotelyje be gyvybės ženklų su peiliu krūtinėje.

Tyrimo duomenimis, vyrai, susitikę po darbų, vakarojo ir vartojo alkoholį. Namo šeimininkui, kuris pats ir iškvietė pareigūnus, nustatytas 2.48 promilių girtumas. Jis teigė nežinantis, kas galėjo atsitikti nukentėjusiajam, nes nieko neprisimena, kadangi miegojo. Vyras tikino, jog jie nebuvo susipykę.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo tiriamos įvairios mirties versijos, tarp jų – ir savižudybė. Savižudybės versija buvo atmesta po specialistų tyrimo, kuris paneigė faktą, kad asmuo galėjo susižaloti pats. Šį tyrimą atliko Šiaulių apskrities VPK Kriminalistinių tyrimų tarnybos specialistai kartu su kolegomis iš Lietuvos policijos Kriminalistinių tyrimų centro. Jie pirmą kartą atliko iki šiol mūsų šalyje dar nenaudotą kriminalistinį metodą -kraujo pėdsakų rašto tyrimą.

Kraujo pėdsakų rašto tyrimas gali padėti nustatyti  nusikaltimo aplinkybes ir atkurti įvykius nusikaltimo vietoje, pvz., smūgiai suduoti stovinčiam ar gulinčiam asmeniui, kiek smūgių suduota ir panašiai. Kraujo pėdsakų ant drabužių tyrimas gali padėti patvirtinti arba atmesti liudytojų, įtariamųjų, nukentėjusiųjų parodymus. Pvz., galima nustatyti, ar kraujo pėdsakai ant įtariamojo drabužių atitinka įtariamojo asmens parodymus įvykio vietoje (siekiant nustatyti, kur asmuo buvo ir ką darė nusikaltimo vietoje).

Taigi, būtent, atliktas nukentėjusiojo ir įtariamojo kraujo pėdsakų rašto tyrimas šioje nužudymo byloje padėjo nustatyti, kad  nukentėjusysis buvo nužudytas sugėrovo, t. y., namo šeimininko, nors pastarasis tyrėjams dėl buvusio girtumo nesuteikė jokios informacijos apie įvykį.

Už šį nusikaltimą Baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimą nuo 7 iki 15 metų.

Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts