Perėja – žudikė lūkuriuoja…

Spalio 22-osios rytą, 7 valandą 44 minutės, automobilis „VW Passat“ Kuršėnuose, Ventos gatvėje, kliudė per nereguliuojamą pėsčiųjų perėją ėjusį žmogų. Nors automobilio greitis buvo nedidelis, tačiau pėsčiojo gyvybė po poros valandų valandų užgeso ligoninėje.

Prabėgus vos porai savaičių šioje perėjoje ir vėl nelaimė. Apie 7 valandą ryto taksi automobilis „Audi A6“ kliudė ir sužalojo 54-erių metų pėsčiąjį.

Kilus miestiečių pasipiktinimui ir jiems rengiant įvairias socialines akcijas, o nelaimingų atsitikimų perėjoje nemažėjant, „atsibudo“ ir Lietuvos automobilių kelių direkcija, jau beveik porą metų niekaip neprisiruošianti rekonstruoti pavojingą sankryžą ir už jos esančią pėsčiųjų perėją Direkcijai priklausančiame kelyje. Po kelių dienų, kai rajono Savivaldybė ėmėsi ryžtingų veiksmų ir įrengė laikinus LED šviestuvus, buvo pradėti įrenginėti pažadėti greičio ribojimo kalneliai.

Tačiau kuršėniškius ir pro šalį važiuojančius žmones nustebino tai, kad per 8 centimetrus nuo važiuojamosios kelio dalies iškilę kalneliai įrenginėjami ne skersai gatvės, o išilgai.

Socialiniuose tinkluose pasipylė kuršėniškių pastebėjimai, apie taip kelininkų įmonės AB „Kelių priežiūra“ plaunamus pinigus.

„Kur matyta, kad taip greičio ribojimo kalnelius įrenginėtų. Net ir nieko nesuprantančiam aišku, jog taip „įsisavinamos“ lėšos“, – piktinosi socialinių tinklų vartotoja Orinta.

„Gal „kalnelių“ projektą darė girtas projektuotojas?“, – mąstė dar vienas kuršėniškis, pasivadinęs Oskaru.

„Reikia požeminės perėjos, gal sutaupant pinigėlių ir vietoj bereikalingai statomo tilto…“, – nedrąsiai siūlė socialinio tinklo vartotoja Julija Rita Pupienis.

„Facebook“ vartotoja Rima Pioriene, po to, kai buvo įrengtas apšvietimas pastebėjo: „Apšvietimas gerai, o jei būtų šviesoforas manau būtų daug saugiau pėstiesiems“.

Jai pritarė ir Rita Coliuke: „Reikia šviesoforo“.

Po šių nelaimių ir internautų pasisakymų prabėgo beveik mėnuo. Nors perėjoje daugiau nelaimių neįvyko, tačiau vairuotojai tokius kalnelius įveikia net nestabdydami. Kuršėniškiai pastebėjo, jog net ir lengvieji automobiliai juos pervažiuoja nesumažinę greičio ir net nepajusdami, kad pervažiavo greičio ribojimo kalnelį.

Kas toliau? Ar Direkcija dar ilgai dels? Ar lauksime naujos nelaimės?

„Kuršėnų krašto žinių“ inf.

Socialinių tinklų nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts