Medžių išsaugojimo aktyvistei nutraukta ir antroji byla

Sausio 3-iąją Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmuose priimtas nutarimas Šiaulių rajono gyventojos Reginos  Žemaitės administracinio nusižengimo byloje. Moteris kaltinta tuo, kad pėsčiųjų gatvėje, aptvertoje teritorijoje, prisirišusi prie medžio, nevykdė policijos reikalavimų.

Nutraukė bylą

Teismas nutraukė administracinio nusižengimo bylą, nes prie medžio prisirišusi ir bulvaro rekonstrukciją atliekantiems darbininkams kirsti medžius trukdžiusi aktyvistė jokio administracinio nusižengimo nepadarė.

Tokį sprendimą R. Žemaitė išgirdo administracinio nusižengimo byloje, kurioje ji buvo kaltinama tuo, kad praėjusių metų spalio 22 dieną prisirišo prie medžio ir tokiu būdu trukdė jį nupjauti. Policijos darbuotojai protestuotoją atrišo nuo medžio ir išvedė iš vykdomų darbų teritorijos.

Už tai, kad nevykdė teisėtų policijos reikalavimų atsirišti nuo medžio ir išeiti iš aptvertos ir specialiais ženklais pažymėtos teritorijos, jai buvo surašytas administracinio nusižengimo protokolas ir moteris atsidūrė teisme.

Bylą nagrinėjusio Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmų teisėjo Broniaus Vinciūno nuomone, padaryta veika neturi administracinio nusižengimo požymių.

„Darytina išvada, kad R. Žemaitės veikoje nėra kaltės, jos valia buvo sutelkta ne į pavojingos veikos padarymą, o į laikiną medžių išsaugojimą nuo iškirtimo, – sakė administracinę nusižengimo bylą nagrinėjęs Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmų teisėjas B. Vinciūnas. – Todėl nesant R. Žemaitės veikoje kaltės, administracinio nusižengimo teisena nutrauktina.“

R. Žemaitė buvo įsitikinusi, jog savo veiksmais siekia visuomenei naudingo rezultato, kad vykdo Želdinių įstatyme įtvirtintą nuostatą, jog fiziniai ir juridiniai asmenys neturi leisti neteisėtų veiksmų ar neveikimo, jeigu dėl to želdynai ir želdiniai galėtų būti sunaikinti ar pažeisti, kartu reiškia ir įstatymu jai deleguotą pareigą – neleisti iškirsti bulvare dar likusių neiškirstų medžių.

R. Žemaitė, kaip ir kiti su ja buvę asmenys, siekė, kad nebūtų vykdomi medžių kirtimo darbai, kol nebus gautas Šiaulių miesto savivaldybės administracijos atsakymas dėl jų pateikto reikalavimo, ar priimtas teisingas sprendimas dėl medžių išsaugojimo miesto bulvare. Nes pasitraukus iš įvykio vietos, nukirtus medžius, jau neliktų galimybės atlikti kokybišką jų būklės ekspertizę, atkurti buvusią situaciją“, – teigiama Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmų išplatintame pranešime.

Nutarimas per 20 dienų dar gali būti apskųstas Šiaulių apygardos teismui.

Nutraukta ir pirmoji byla

Spalio 22-ąją jai buvo surašytas jau antras administracinio nusižengimo protokolas.

Protestuodama dėl kertamų medžių pirmą kartą prie medžio dviračio spyna Šiaulių rajono gyventoja prisirakino rugsėjo 26-ąją. Tuomet darbininkams teko nutraukti kirtimo darbus ir kviesti policiją. Atvykę pareigūnai moterį atrakino ir nešte išnešė iš statybų teritorijos.

R. Žemaitei buvo surašytas administracinio nusižengimo protokolas. Spalio 23-iąją Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmuose vykusiame posėdyje už administracinio nusižengimo padarymą moteris buvo nubausta 90 eurų bauda. Tokį sprendimą R. Žemaitė apskundė Šiaulių apygardos teismui.

Pernai, gruodžio 28-ąją, išnagrinėjęs R. Žemaitės skundą, Apygardos teismas panaikino Šiaulių apylinkės teismo nutartį.

Įvertinęs incidentą, Šiaulių apygardos teismas R.Žemaitės veikoje nerado kaltės dėl nepaklusimo policijos pareigūnų reikalavimams.

Teismo nuomone, moters nepaklusimas buvo sutelktas ne į pavojingos veikos padarymą, o į medžių išsaugojimą nuo iškirtimo, kol bus išsiaiškinta jų būklė.


Rimantas PETRAVIČIUS

Socialinio tinklo „Facebook“ nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts
Skaityti daugiau

Laiškas

Lapkritis – tais metais atėjo kažkaip netikėtai, lyg ir per greit. Nespėta dar visų vasaros darbų surikiuoti, o…