Penki prizininkai Kelmėje 

Kasmet spalio paskutinįjį ar lapkričio pirmąjį šeštadienį Kelmėje vyksta 8 kilometrų 200 metrų bėgimo varžybos ,,Graužikai-Kelmė“. Jos skirtos Vlado Rimkaus prizams laimėti. Praėjusį šeštadienį „Graužikai-Kelmė“ vyko jau 43-ąjį kartą.

Rajono sportininkų sėkmė

Oras buvo šiltokas, temperatūra siekė apie 7 laipsnius šilumos, švietė saulutė. Pagrindinės trasos nuotolis buvo apie 8,2 kilometro iš Graužikų kaimo iki Kelmės dvaro, trumpesnės – apie 3,3 kilometro, kurią įveikinėjo jaunesni dalyviai.

Varžybose startavo ir aštuoni Šiaulių rajono sporto klubo „Lukas“ bei Kuršėnų sporto mokyklos bėgikai.

3,3 kilometro nuotolyje tarp berniukų, gimusių 2005 metais ir jaunesnių, amžiaus grupėje dešimtas parbėgo Brajanas Gutierrez Pažėra (rezultatas 19:28 minutės). Toje pačioje distancijoje tarp vaikinų, gimusių 2002-2004 metais, amžiaus grupės nugalėtoju tapo Eimantas Zanizdra (rezultatas 12:33 minutės).

Ilgesnėje trasoje tarp vyrų, gimusių 1977-1997 metais, amžiaus grupėje ir bendroje įskaitoje antrą vietą iškovojo Justinas Križinauskas (rezultatas 27:45 minutės), penktas grupėje finišavo Dovydas Būdvytis (rezultatas 29:40 minutės), o Arnas Lukošaitis tenkinosi šeštąja vieta (rezultatas 31:11 minutės).

8,2 kilometro nuotolyje tarp vyrų, gimusių 1958-1976 metais, pirmas finišo liniją kirto Dainius Gorskis (rezultatas 28:37 minutės), o Gintaras Andruška iškovojo trečiąją vietą (rezultatas 31:01 minutės). Toje pačioje distancijoje tarp vyrų, gimusių 1957 metais ir vyresnių, amžiaus grupėje antras finišavo Adolfas Križinauskas (rezultatas 42:56 minutės). Adolfas atsiėmė apdovanojimą ir kaip vyriausias varžybų dalyvis.

Visi finišavusieji gavo atminimo medalius ir šokoladus. Grupių nugalėtojai buvo apdovanoti taurėmis, medaliais ir piniginiais prizais, prizininkai – medaliais ir piniginiais prizais.

Parbėgus buvo galimae susišildyti karšta arbata.

Žuvo gelbėdamas žmones

1969 metų rudenį Rygoje iš krantų išsiliejo Dauguvos upė, siautė žvarbus vėjas, kilo audra, ir dešimtys žmonių, moterų, vaikų, atsidūrė lediniame vandenyje. Gelbėti nelaimėlių buvo pasiųsti kariai, tarp jų buvo ir vaikinas nuo Graužikų kaimo Vladas Rimkus. Kariai su plaukiojančia amfibija gelbėjo ir  gabeno į krantą skendusius žmones, tačiau gelbstint paskutiniąją, 5 metų mergaitę, V. Rimkus žuvo.

Daug jaunų vyrų iš Tarybinės Armijos tais laikais grįždavo namo cinkuotuose karstuose: kas nuskendęs, kas nušautas ar papjautas, kas sunkvežimio ar tanko suvažinėtas, kam ant galvos užkrito paprasčiausia dėžė.

Tokios nelaimės nebuvo viešinamos. Greitai būtų pamirštas ir V. Rimkus, tačiau poetas Juozas Nekrošius 1973 metais parašė eilėraštį „Vaikinas nuo Kražantės“, o kompozitorius Mindaugas Tamošiūnas sukūrė jam muziką, ir eilės tapo daina, kurią pirmąkart atliko paties kompozitoriaus vadovaujamas tais laikais Lietuvoje labai populiarius vokalinis instrumentinis ansamblis „Oktava“. V. Rimkus tapo garsus.

Neatsiliko ir tuometiniai Kelmės rajono vadovai – jų iniciatyva nuo 1974 metų kasmet rudenį pradėtas rengti bėgimas „Graužikai – Kelmė“, skirtas žuvusio kario atminimui, kuris tęsiasi iki dabar. Bėgimo istorija suskaičiavo jau beveik 2900 dalyvių.

„Kuršėnų krašto žinių“ inf.
SK „Lukas“ nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts
Skaityti daugiau

Pelnyta trečioji vieta

Panevėžyje vyko Lietuvos mokyklų žaidynių zoninės tinklinio varžybos. Mūsų rajonui atstovavo Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos tinklininkai. Gimnazijos komanda,…