Pavenčių bendruomenei pandemija nesutrukdė nuveikti daugybės darbų

Kuršėnų miesto Pavenčių bendruomenė metams einant į pabaigą užbaigia ir dar vieną prasmingų darbų etapą. COVID-19 pandemija pakoregavo, kaip ir daugeliui bendruomenių, metinius planus, todėl vasarą pasitikome skubėdami padaryti iš pavasario nukeltus darbus.

O jų būta ne vienas. Remontavome krepšinio aikštelę, atsodinome sunykusių medelių, tiesinome sukrypusius kuoliukus prieš keletą metų pasodintame jaunuolyne, naujai  pertvarkėme Pavenčių parkelyje poilsio ir sporto aikštelės savo grožį jau praradusį gėlyną, nuolat prižiūrėjome aplinką prie treniruoklių. Pasodinta ir naujų dekoratyvių medelių, kurie ne tik ateityje džiugins savo gražiomis spalvomis, bet ir pridengs nuo Ventos gatve skubančių mašinų srauto.

2019 metais pagal priemonę „Remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ įgyvendinome projektą „Veik, sportuok draugauk”, finansuotos veiklos padėjo Pavenčių sporto ir poilsio aikštelę papildyti ir atnaujinti nauju sporto inventoriumi. Šiemet  turėjome galimybę vykdyti projekto tęstinumą ir pasinaudoti  Šiaulių rajono savivaldybės nevyriausybinių organizacijų (NVO) veiklos rėmimo lėšomis,  kurio  tikslas – skatinti gyventojų fizinį aktyvumą, gerinti emocinę būseną, stiprinti specialiųjų poreikių gyventojų  integraciją į visuomenę bei ugdyti bendruomeniškumą organizuojant sportinius renginius bei talkas ekologijos ir gamtos saugojimui.

Įgyvendindami išsikeltus tikslus bei  siekdami ugdyti gyventojų sąmoningumą, Pavenčių sporto ir poilsio aikštelėje įrengėme susiliejantį su aplinka informacinį stendą, kuris ugdo pagarbą gamtai bei suvokimą, kad esame jai labai skolingi iš jos imdami daugiau nei jai duodami.

Taip pat įrengėme estetišką nuorodų stulpą ir taip realizavome idėją informuoti lankytojus apie tako per parką vardą „Pavenčių alėja“ bei suteikiame žinių, kuria kryptimi jums reikia eiti jei norite būti sotus, pasimelsti, pabūti prie jūros ar įkopti į aukščiausią kalną. O prieš kelionę čia pat galima prisėsti ant  naujai įrengtų suoliukų. Vaikštinėjant po parką, akis džiugina žaismingas laimės ratas. Pasukus jį,  galima sužinoti, kokie jūsų siurprizai laukia artimiausiu metu.

Pavenčiuose darbščių rankų  sulaukė ir Lietuvos tūkstantmečiui paminėti skirtas paminklinis akmuo – ne tik atnaujinom, bet ir Lietuvos vėliavos spalvų augalais apsodinome. Ir dar daug smulkių darbų, darbelių, brangaus savo laiko atiduota, kol visa tai „tapo kūnu“.

Dėkojame visiems darbštuoliams ir savanoriams, kurie nepagailėjo savo medžiagų ir įrankių. Džiaugiamės, kad NVO veiklų rėmimo lėšų dėka turėjome galimybę stiprinti bendruomeniškumą organizuojant pasiplaukiojimą baidarėmis. Nuostabi Minijos upė, jos gamta ir trasa su tikrais iššūkiais ne vieną privertė aikčioti ar išsipilti vandenį iš baidarės. Įsigytos šiaurietiško ėjimo lazdos prisidėjo įgyvendinant veiklą „Žygis Ventos pakrantėmis“. Šiaurietiško ėjimo mokymai paskatino  dažniau vaikščioti, ne tik esant progai, o trenerio mokymai teisingai naudotis treniruokliais pritraukė į aikštelę daugiau vyresnio amžiaus lankytojų.

Pasidžiaugti projekto „Veik, sportuok draugauk”,  bendruomenės iniciatyva įgyvendintomis veiklomis pasidžiaugti bendruomenė organizavo renginį „Užsivesk sau gerą dieną“. Skani buvo medžiotojų sriuba, smagus buvo veiklų pristatymo procesas, azartiški lauko žaidimai, tuo pačiu metu vėl vyko diskusijos apie kitų metų planus ir idėjas. Seniūnijos pagalba jau spėjome įgyvendinti vieną idėją dar šiemet – įrengti patogesnį patekimą į sporto aikštelę iš Ventos gatvės.  Dėkojame visiems, kas prisidėjo prie mūsų veiklų įgyvendinimo, Kuršėnų miesto seniūnijai ir seniūnui Vytautui Gedmontui, kad atsižvelgia į mūsų prašymus,  už bendradarbiavimą

Kuršėnų miesto seniūnaičiams ir jų vadovei Rasai Salygienei, Šiaulių rajono jaunų tėvų bendruomenei. Linkime būti sveikiems, saugiai ir atsakingai lankytis sporto ir poilsio aikštelėse Pavenčiuose bei jaukiai pasitikti Kalėdas.

Pavenčių bendruomenės pirmininkė Ilona Kerienė

Bendruomenės nuotraukos

Total
0
Dalinasi
Related Posts