Pavasario nelaukiama palydovė – alergija 

  Pavasario, deja, džiugiai laukia ne visi. Sprogstant pirmiesiems pumpurams ir pražystant augalams, nemažai daliai žmonių prasideda alergija, kuri  neretai vadinama civilizacijos rykšte, o ja sergančiųjų daugėja visame pasaulyje.

Alergija. Kas tai?

Alergija – tai organizmo reakcija į aplinkos medžiagas, alergenus. Alergenais gali būti žiedadulkės, namų dulkės, maisto produktai, naminiai gyvūnėliai, vaistai, buitinės chemijos medžiagos ir kita.

Alergijos simptomai

Pavasarinė alergija dažnai vadinama šienlige. Jai būdingi simptomai: parausta ir ima ašaroti akys, patinsta akių vokai, prasideda sloga, vargina nosies niežulys, perštėjimas, kartojasi čiaudulys, darosi sunku kvėpuoti. Sunkesniais alergijos atvejais ima kankinti sauso kosulio ir dusulio priepuoliai, gali pakilti temperatūra, ima perštėti gerklę. Alergijos simptomus tokiais atvejais galima supainioti su peršalimu ar virusine kvėpavimo takų infekcija, todėl tikrąją ligos priežastį tiksliai gali nustatyti gydytojas. Dažniausiai alergijai nustatyti tiriami odos alerginiai mėginiai.

Ligos požymiai alergiškiems žmonėms pasireiškia kasmet, kai pradeda žydėti tam tikri augalai, kuriems jų organizmas yra jautrus. Sezoninė alergija gali tęstis net iki vėlyvo rudens – tol, kol aplinkoje yra likę žiedadulkių alergenų. Susirgti sezoniniu alerginiu rinitu gali bet kurio amžiaus žmonės – ir suaugusieji, ir vaikai.

Įtarę alergiją, nedelsdami kreipkitės į gydytoją, nes negydoma alergija gali sukelti kitos rūšies alergiją arba alerginė sloga gali komplikuotis ir paskatinti sinusito, ausų uždegimo, bronchito ar astmos išsivystymą.

Kaip palengvinti pavasarinę alergiją

Didžiausia žiedadulkių koncentracija ore yra nuo 5 iki 10 valandos, todėl šiomis valandomis stenkitės nevėdinti kambarių ir lauke būti kuo mažiau. Veiklą lauke planuokite vakarėjant arba kai yra apsiniaukę, po lietaus. Papildomai apsisaugosite nuo žiedadulkių patekimo į organizmą, jei lauke būsite pridengę burną ir nosį skarele arba specialia kauke. Rekomenduojama ir dažniau praustis bei trinkti galvą.

Jei turite galimybę, geriau rinkitės kondicionieriaus vėdinimą mašinoje ir namuose, o ne natūralų, atidarant langus.

Pagal spaudą

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts