Bandymas melu išvengti administracinės atsakomybės sugeneruoja baudžiamąją atsakomybę

24 metų Pakruojo rajono, Plaučiškių kaimo, gyventojas, norėdamas išsisukti nuo administracinės atsakomybės už tai, kad vairavo transporto priemonę, kai teisė vairuoti atimta, ir nepakluso teisėtiems policijos pareigūnų reikalavimams sustoti, melagingai pranešė apie automobilio vagystę. Tačiau melu įklampino ne tik save, bet dar ir savo 33 metų draugą iš Šiaulių. Dabar jiems abiem už melagingą pranešimą apie nebūtą nusikaltimą ir melagingus parodymus pradėtas ikiteisminis tyrimas ir vyrams teks stoti prieš teismą. Už tai baudžiamasis kodeksas numato  viešuosius darbus arba baudą, arba laisvės apribojimą, arba areštą, arba laisvės atėmimą iki dvejų metų.

Lapkričio 29-osios naktį  Pakruojo rajone patruliavusių  policijos pareigūnų dėmesį atkreipė  nuo Plaučiškių link Gikonių kaimo važiuojantis  automobilis „Seat Leon“. Kadangi naktį transporto judėjimas kaime nėra dažnas reiškinys, buvo apsispręsta automobilį patikrinti. Jo vairuotojas, vos išvydęs įjungtus policijos automobilio raudonos ir mėlynos spalvos švyturėlius, padidino greitį ir nuvažiavo link Plaučiškių kaimo. Apsisukę ir prisiviję „Seat Leon“, pareigūnai per automobilio garsiakalbį vairuotojo pareikalavo sustabdyti automobilį. Tačiau vairuotojas nestojo, o stengėsi nuo policijos pabėgti. Chuliganiškai manevruodamas, prie vairo sėdėjęs vyras nuskraidino automobilį  pėsčiųjų taku bei pėsčiųjų laiptais. Kadangi policijos pareigūnai negalėjo sau leisti važinėti pėsčiųjų zona, bėglys nuo jų  atitrūko ir dingo iš akiračio.

Pagal automobilio valstybinius numerius buvo nustatyta, kad jis priklauso   Pakruojo r.,  Plaučiškių k., gyvenančiam 24 metų vaikinui. Paaiškėjo ir tai, kodėl jis taip išsigando policininkų. Šių metų rugpjūčio 8-osios naktį vaikinas buvo sulaikytas prie automobilio vairo apsvaigęs nuo narkotinių medžiagų ir 15 mėnesių prarado teisę vairuoti. Po poros savaičių Radviliškyje jis vėl įkliuvo pareigūnams, nes drįso  sėsti prie automobilio vairo, neturėdamas tam teisės.  Siekdamas išvengti naujos baudos,  lapkričio 29-osios naktį vaikinas  susitikti su pareigūnais visai nepageidavo.

Namuose tą naktį policininkai jo nerado. Tačiau rado jo automobilį, paliktą šalia kelio Plaučiškiai – Birjagala esančiame miškelyje. Automobilis buvo neužrakintas su  užvedimo rakteliais spynelėje.

Lapkričio 29-osios popietę automobilio savininkas paskambino Skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112  ir pranešė, kad pavogtas jo automobilis  „Seat Leon“, kurį su rakteliais ir automobilio dokumentais  išvakarėse buvo palikęs Plaučiškių kaime, šalia tvenkinio esančioje aikštelėje. Palikti atrakintą automobilį su užvedimo rakteliais spynelėje esą jam įprastas reikalas – kas čia kaime jį vogs.

Pakruojo policijos komisariato tyrėjai dėl vagystės pradėjo rinkti medžiagą. Tyrimo metu tiek automobilio savininkas, tiek jo draugas iš Šiaulių tvirtino lapkričio 29-osios naktį praleidę kartu Šiauliuose, draugo bute, švęsdami susitikimą. Tik nesutampančios kai  kurios jų pasakojimų  detalės privertė pareigūnus suklusti ir dar, ir dar kartą tikslinti vaikinų parodymus. Galiausiai automobilio savininkas, supratęs, kad jo sukurta automobilio vagystės legenda demaskuojama, pripažino, jog jokios vagystės nebuvo, kad  tai jis vairavo automobilį  ir spruko nuo pareigūnų, o paskui paprašė draugo, su kuriuo tą vakarą susitikęs net nebuvo, patvirtinti jo alibi.

Ikiteisminis tyrimas dėl automobilio vagystės taip ir nebuvo pradėtas, tačiau pradėtas kitas ikiteisminis tyrimas –  dėl melagingo pranešimo apie nebūtą nusikaltimą ir melagingus liudijimus. Įtarimai dėl šios nusikalstamos veikos pareikštas ir automobilio savininkui, ir 33 metų jo draugui.

O administracinės atsakomybės automobilio savininkui išvengti taip ir nepavyko. Už tai, kad vairavo transporto priemonę, neturėdamas teisės vairuoti ir nepakluso policijos pareigūno reikalavimui sustabdyti transporto priemonę jam surašytas administracinio nusižengimo protokolas.

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts
Skaityti daugiau

Tenkintis mažu

Sveiki! Sveiki! Viskas baigia užknisti juodai: vėl grįžtanti žiema, Covido atmainos, nesibaigianti infodemija įvairiuose medijose, socialiniuose tinkluose ir…
Skaityti daugiau

Saugi vaikų vasara

Viena populiariausių vaikų poilsio formų jau daugelį metų yra stovyklos. Jos rengiamos mokyklose, neformaliojo ugdymo įstaigose, dienos centruose,…