Pasaulinėje EXPO parodoje Dubajuje atskleista 2024 m. Lietuvos dainų šventės tema!

Dainų šventę parodoje specialiai paruošta programa pristatė Lietuvos kultūros centrų vadovų choras, atlikęs gražiausius lietuviškos chorinės muzikos kūrinius ir pademonstravęs unikalią Lietuvos nacionalinio kultūros centro tautinių kostiumų kolekciją.

Prasmingai – „Kad giria žaliuotų“ – pavadinta 2024 m. šventė perfrazuos neoficialiu antruoju Lietuvos himnu vadinamos Juozo Gudavičiaus dainos „Kur giria žaliuoja“ pavadinimą ir kvies apmąstyti, ką kiekvienas galime padaryti, kad giria Lietuvoje žaliuotų ir toliau – tiek tiesiogine, tiek perkeltine prasme.

„2024 m. Lietuvos dainų šventėje kalbėsime ne tik apie gamtos saugojimą – tikiuosi, kad su juo susiję veiksmai per ateinančius porą metų jau bus tapę įprastais ir kiekvienas Lietuvoje vykstantis renginys savo organizaciniame procese jau natūraliai kels klausimą, ar daro viską, kad nekeltų žalos aplinkai. Kalbėsime ir apie kultūros ekologiją, kviesime šventės dalyvius ir žiūrovus diskutuoti, kaip kiekvienas galime prisidėti ne tik prie mūsų gamtos, bet ir mūsų kultūros bei tradicijų išsaugojimo“, – šventės temą komentavo LNKC direktorius Saulius Liausa.

Šimtmetį minėsianti Lietuvos dainų šventė „Kad giria žaliuotų“ vyks 2024 m. liepos 1–6 d.

Dubajuje EXPO parodoje viešėjo ir Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro darbuotojų komanda

Nuotraukos LNKC ir asmeninio archyvo

Total
0
Dalinasi
Related Posts
Skaityti daugiau

Po Angelo sparnu

Raudėnų mokykloje-daugiafunkciame centre jau antrą kartą organizuotas Adventinis rytmetys „Po Angelo sparnu“. Prie baltai papuoštų stalų, degant žvakėms…