Pareigūnai plėšimu įtariamus vaikinus rado miegančius palapinėje

Esant minusinei oro temperatūrai, įsikurti miške, ant ežero kranto ir ten lėbauti – tokią viziją savaitgaliui, anot jų pačių, turėjo du šiauliečiai. Deja, jų vyriškai romantiškas savaitgalis baigėsi visai neromantiškai –  iš miško policijos pareigūnai vaikinus perkėlė į areštinę ir čia  jiems buvo pareikšti įtarimai dėl plėšimo. Šiuo metu 24 ir 20 metų vaikinai  dviem mėnesiams suimti ir laiką leidžia už grotų.

Ankstyvas sausio 23-osios rytas Šiauliuose, ant Talkšos ežero kranto, įsikūrusios  irklavimo bazės apsaugos darbuotojai buvo neįprastas. Apie 5 val. eidama per bazės teritoriją, 67 metų moteris pastebėjo čia slankiojančius du vaikinus. Jos įspėjjimo pasišalinti iš teritorijos jaunuoliai neklausė, tad   apsižodžiavusi su jais, moteris ėjo į patalpą, kurioje įprastai būna, tačiau vienas vaikinų neleido uždaryti durų ir abu jie įsibrovė į vidų. Gavusi smūgį į galvą, sargė nugriuvo  ant žemės ir buvo apspardyta. Įsibrovėliai šniukštinėjo po patalpas ir, gąsdindami moterį,  reikalavo pinigų. Jų negavę, pagrobė moters  rankinę su mobiliuoju telefonu ir planšetiniu kompiuteriu, tris įkroviklius,  sportinį krepšį ir išėjo. Tačiau, išėję lauk,  plėšikai dar kurį laiką, matyt, ieškodami vertingų daiktų, laužėsi  į kitas irklavimo bazės patalpas.

Kadangi mobiliojo telefono moteris neturėjo, tai galimybė iškviesti specialiąsias tarnybas jai atsirado, kai vaikinai pasišalino iš teritorijos ir ji nuskubėjo pas arčiausiai bazės gyvenančius žmones. Atvykę medikai nukentėjusiąją išvežė į ligoninę, kurioje jai buvo diagnozuota galvos smegenų trauma bei šonkaulio lūžis ir ji atsidūrė Neurochirurgijos skyriuje.

Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai, apžiūrėję įvykio vietą, pradėjo įtariamųjų paiešką sargės nurodyta užpuolikų pasišalinimo kryptimi. Ant užšalusio  Talkšos ežero, netoli kranto, jie pamatė gulintį sudaužytą televizorių, kuris, kaip paaiškėjo vėliau, buvo pavogtas iš tos pačios irklavimo bazės. Nuo jo ledą dengiančiame sniege įsispaudę batų pėdsakai pareigūnus per ežerą nuvedė į kitoje jo pusėje esantį Salduvės parką. Medžių tankmėje jie išvydo palapinę, o ją praskleidę pamatė du ramiai sau parpiančius vaikinus. Pažadinti jie prisiekinėjo, kad nebuvo jokioje irklavimo bazėje, visą naktį miegojo. Tačiau palapinėje esantys daiktai bylojo visai ką kita. Be įvairaus alkoholio butelių čia mėtėsi ir iš moters pavogtieji daiktai, o vaikinų   avalynės padų forma bei raštas idealiai atitiko sniege paliktus pėdsakus, kuriais pareigūnai ir atsekė nuo irklavimo bazės iki palapinės.  Nuo sulaikytųjų buvo juntamas alkoholio kvapas. 24 metų vaikinui  nustatytas 0,44 prom. girtumas, 20-mečiui – 0,52 prom. Jie pripažino, kad savaitgalį palapinėje  leido vyriškai, t. y., girtaudami.

Nors iš pradžių jie neigė turintys sąsajų su plėšimu irklavimo bazėje, tačiau vėliau pripažino jį padarę. Abu sulaikytieji pareigūnams gerai  žinomi, abu teisti už vagystes ir plėšimus, abu po paskutinės bausmės atlikimo iš pataisos namų grįžę praėjusių metų vasarą.

Filmuotą medžiagą rasite čia: https://youtu.be/-05EHFBeoyE

Atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts