Pakruojo krašto žaldokams – neramios dienos

Jei daugumoje Lietuvos rajonų policijos pareigūnų galvos skausmas yra naminės degtinės fabrikėliai, tai Pakruojo kraštas lieka ištikimas naminio alaus gaminimo tradicijoms ir policijos pareigūnams tenka tramdyti šio krašto žaldokus.

Sausio 15-osios vakare Pakruojo rajono policijos komisariato pareigūnai Pakruojo rajone esančiame Pakruojo kaime sutiko vyrą, kurio švarko kišenėje pūpsojo  butelis. Pasiteiravę, kas – jame, išgirdo atsakymą – naminis alus. Vyras nurodė, kad 1,5 litro naminio alaus  nusipirko  iš netoliese gyvenančios 77 metų moters. Pareigūnai nutarė šią informaciją patikrinti ir užsuko į nurodytus namus. Duris atidariusi šeimininkė dievagojosi, kad jokio alaus nepardavinėjanti. Tik priremta įrodymu, kad iš jos kiemo ką tik išėjo žmogus su alaus buteliu, moteris išsisukinėdama pareiškė, kad alaus vyrui davusi už dyką, o kodėl jis jai paliko 2 eurus nesuprantanti. Ji pareigūnams tvirtino, kad namuose alaus daugiau nėra, išskyrus dar vieną 1,5 l butelį, kuris skirtas artėjančiam vyro gimtadieniui. Tada jos buvo paprašyta atrakinti lauko virtuvę. Čia pareigūnai išvydo visą sandėlį įvairios talpos statinių, pripildytų rudu skysčiu, turinčiu specifinį namų gamybos alaus kvapą. Visose statinėse buvo apie 570 litrų šio gėralo.

Tada moteris prabilo, jog alų pagamino kartu gyvenantis jos 44 metų sūnus, kuris alų  verda šeimos šventėms ir jis visas  sunaudojamas  savo reikmėms. Pasirodo, šįkart reikmė  – išvakarėse buvęs moters sutuoktinio gimtadienis, kurį švęsti buvo planuojama kažkodėl  ateinantį savaitgalį. Matyt, švęsti planuota galingai arba giminė labai gausi, kad išpliumpintų  pusę tonos alaus.

Dėl šios neteisėtos veiklos policijos pareigūnai pradėjo administracinę bylą. Už naminių alkoholinių gėrimų, išskyrus pagal norminius dokumentus pagamintą alų, kuriam gaminti turimas nustatyta tvarka išduotas leidimas, pardavimą ar kitokį realizavimą Administracinių nusižengimų kodeksas numato baudą nuo vieno šimto penkiasdešimt iki trijų šimtų eurų, o visas gėrimas  konfiskuojamas.

Kitą dieną policijos pareigūnai, tikrindami  informaciją dėl prekybos akcizais apmokestinamomis, aptiko dar vieną Žaldoko pasekėją. Pas Pakruojyje, Liudo Giros g., gyvenančią 51 metų moterį jie rado 110 litrų skysčio, turinčio specifinį namų sąlygomis gaminto alaus kvapą. Jai irgi pradėta  administracinio nusižengimo teisena, kurios pasekmės analogiškos jau minėtoms.   

                        Atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts