Pagerbtas rajono Garbės pilietis 

Rajono meras Antanas Bezaras rajono Garbės piliečio regalijas ir sveikinimo raštą įteikė pirmajam rajono Garbės piliečiui menotyrininkui, profesoriui Vyteniui Rimkui.

Rajone praėjusių metų pabaigoje išrinktas ir per Lietuvos valstybės atkūrimo šventę pagerbtas pirmasis rajono Garbė pilietis.

Rajono meras Antanas Bezaras, pasveikinęs susirinkusiuosius su Lietuvos valstybės  atkūrimo švente, perskaitė rajono Tarybos sprendimą, kuriuo patvirtinama, kad pirmuoju rajono Garbės piliečiu išrenkamas dailininkas, menotyrininkas, habilituotas mokslų daktaras, profesorius Vytenis Rimkus.

Dailininką, habilituotą mokslų daktarą, profesorių Vytenį Rimkų, Romualdo Ozolo paramos fondo leidžiamo žurnalo „Padubysio kronikos“ redaktoriaus kandidatūrą garbės piliečio vardui, už svarų indėlį į Šiaulių rajono mokslo, švietimo, kultūros ir meno raidą, teikė Romualdo Ozolo paramos fondas, Šiaulių „Aušros muziejus“, Kurtuvėnų regioninio parko direkcija, Lietuvos kultūros fondo valdyba ir Šiaulių krašto kultūros fondas.

Pristatant Garbės pilietį buvo sakoma, kad pradėjus leisti žurnalą „Padubysio kronikos“, nuo pat pirmojo numerio V. Rimkus yra jo redaktorius. V. Rimkaus iniciatyva apie „Padubysio kronikas“ pavyko sutelkti specialistus iš muziejų, bibliotekų, mokyklų, regioninių parkų, Šiaulių universiteto, suteikti tribūną jaunųjų mokslininkų ir specialistų raiškai. Žurnalas tapo populiarus ne tik Šiaulių krašte, bet ir visoje Lietuvoje.

Pristatant Garbės piletį buvo paminėta, jog jis yra daug nuveikęs būdamas rajono savivaldybės Metų tautodailininko premijos skyrimo ir Lietuvos Puodžių karaliaus vertinimo komisijų nariu.

Rajono meras A. Bezaras įteikė V. Rimkui Šiaulių rajono Garbės piliečio regalijas, buvo pasirašyta Garbės piliečių knygoje.

Rajono Garbės pilietis V. Rimkus padėkojo susirinkusiems už garbingo vardo suteikimą.

Rajono Garbės pilietį pasveikino ir sėkmės linkėjo Seimo pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė, žurnalo „Padubysio kronikos“ leidėjai, kultūros darbuotojai.

„Kuršėnų krašto žinių“ inf.

Total
0
Dalinasi
Related Posts