Pačiame Kuršėnų centre pavojų keliantys reklaminiai skydai

dav

SKAITYTOJAI KREIPĖSI


    Į redakciją kreipęsi kuršėniškiai piktinosi reklaminiais stendais, sustatytais priešais vieną prekybos įmonę. Žmonės aiškino, jog kai kurie iš reklaminių skydų kelia pavojų praeiviams.

Kelia pavojų

Į redakciją paskambinusi kuršėniškė papasakojo praėjusią savaitę matytą vaizdą.

„Pučiant stipriam vėjui teko eiti Vilniaus gatve, pro vieną elektros technika prekiaujančią parduotuvę. Priešais mane ėjo moteris su mažu vaiku. Staiga viena iš dviejų apie akcijas parduotuvėje informuojančių vėliavėlių, pūstelėjus stipresniam vėjo gūsiui, griuvo ant šono ir vos neužkliudė moters su vaiku. Tik laimingo atsitiktinumo dėka vėliava krito visai šalia jos“, – pasakojo moteris.

Pasak kuršėniškės, ji pastebėjusi, jog vėliavų kryžmi pagrindai apdėti kažkokiomis šaligatvių plytelių nuolaužomis.

„Nejau taip reikia tvirtinti reklaminius skydus ir kiek dar tokių skydų bus pristatinėta pačiame miesto centre?, – klausė moteris.

Kuršėniškis Vaclovas teiravosi, kodėl seniūnija taikstosi su tokia prekybininkų saviveikla, nes per visokius reklaminius skydus beveik neįmanoma praeiti šaligatviais.

„Kiek dar reikia pristatyti tokių skydų, kad galima būtų tvirtinti, jog jie nepuošia miesto centro. Pažiūrėkit, sutvarkytas miesto centras, aikštė, o ant šaligatvių pastatyti skydai apie akcijas. Kodėl seniūnija neįspėja prekybininkų dėl tokio savivaliavimo. Ar tai puošia miestą?, – klausė kuršėniškis.

Neaiškumų taip ir liko

Paaiškinti situaciją dėl reklaminių stendų Kuršėnų mieste redakcija paprašė Kuršėnų miesto seniūnijos.

Kuršėnų miesto seniūno pavaduotoja Giedrė Karkalienė sakė, kad leidimų išorinei reklamai seniūnija neišdavinėja, nes tai savivaldybės Architektūros ir paveldosaugos skyriaus Architektūros poskyrio kompetencija.

„Mes galim tik paprašyti, kad įmonė pasirūpintų reklaminio įrenginio saugumu“, – sakė ji ir suabejojo, ar tokiai trumpalaikei išorinei reklamai reikalingi leidimai.

Pavaduotoja pripažino, jog kai kurie reklaminiai skydai neatrodo estetiškai, tačiau seniūnija kaip ir bejėgė.

Architektūros ir paveldosaugos skyriaus Architektūros poskyryje „Kuršėnų krašto žinioms“ aiškino, jog leidimai išorinei reklamai išduodami pagal administracijos direktoriaus patvirtintą įsakymą ir vadovaujantis Reklamos įstatymu.

Skyriaus specialistė įvertinti vėliavas, ar tai –  reklaminis skydas, nesiryžo, nes neva nėra jų mačiusi, o pati gyvena ne Kuršėnuose.

Ar tai, kad seniūnija, esanti savo miesto šeimininkė, neturi teisės savo teritorijoje išdavinėti leidimų išorinei reklamai ar bent ją kontroliuoti, yra normalu?..

Saulius JUŠKEVIČIUS
Autoriaus nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts